Кого можна назвати «ворогами таланту»?

Талант – це те, що дається людині згори. Ніхто не може точно сказати, чому одна людина геніальна в якому-небудь справі, а інший – ні. Талант жевріє в людині, він іноді виривається назовні і зриває все на своєму шляху. Тоді талановиті люди починають творити безсмертні твори. Істинному таланов постійно щось заважає. Ворогами таланту я можу назвати державну ідеологію, яка на початку 20-го століття буквально диктувала сюжети творів. Коли таланту вказують, як писати або творити, творець стає ремісником.

Прикладом літературного твору, де цензура знищила талантів, є роман М. А. Булгакова «Майстер і Маргарита». Автор називає «твори під замовлення» лжеискусством, тому що письменники і художники не висловлювали власні думки і почуття, а писали під диктовку влади. Латунский, Желдыбин і Бескудников пишуть заради грошей, а не заради задоволення. Для них творчий процес – це не відкриття душі або самопізнання, або філософствування, а просто раціоналістичний акт. Письменник стає ремісником і «інженером людських душ».

У романі «Мартін Іден» Джека Лондона ворогами таланту головного героя можна назвати публіку. Неосвічений матрос, який почав писати свої оповідання, хотів опублікувати свої творіння в літературних журналах. Але йому скрізь відмовляли, тому що він був невідомий. Коли його вперше надрукували, на Мартіна звалилася слава великого письменника. Але головний герой не розуміє, чому публіка не прийняла його перші твори, адже вони за якістю не поступалися останнім. Мартін розуміє, що упереджене ставлення публіки, її нерозбірливість гублять великий письменницький талант молодого автора. Мартін Іден вважає, що його творчість нікому не потрібно, тому він у пориві вирішує звести рахунки з життям. Геній помирає в море байдужості, бездіяльності й обивательського. Як показує Джек Лондон, ворогом таланту може стати публіка, для якої цей талант і живе. Творчі люди досить ранимі, вони сприймають невдачі не так, як ремісники. Ось саме тому зараз багато загублених талантів.

Тільки справжній талант здатний боротися з несправедливістю. Цензура в радянські часи занапастила багато прекрасних творів. Тільки справжні митці не зламалися під тиском і продовжили просувати свої думки в народ. Таким був Майстер з роману «Майстер і Маргарита». Його рукописи не горіли, тому що були написані від серця. Проаналізувавши роман «Майстер і Маргарита», я можу зробити висновок, що справжній талант і справжнього генія не зможуть загубити ніякі вороги. Невдачі і цензура – це всього лише іспит для письменника і художника, і щоб завоювати аудиторію, його потрібно успішно пройти.