Чи можна судити про людину за його мети?

Визначено є взаємозв’язок між людиною і його метою. Взагалі, людина, яка має мету, вже поважаємо. Мета в житті дозволяє людина будувати свою долю, планувати кожен день, а, значить, така людина пунктуальна та відповідальна.

Йдучи до своєї мети, людина вже має чіткий план дій, знає як себе правильно вести в певній ситуації, адже кожен момент наближає його до досягнення мети. Мета може бути і нездійсненною, але наближаючись до неї, людина заряджається новими силами і знову готовий до боротьби. Навіть якщо ця боротьба із самим собою або з власною думкою і складом характеру.

Оцінка вибору людиною мети та його характеристика у залежності від вибору трактується в літературних працях. Таким твором є «Собаче серце» Булгакова. Повість є відображенням взаємозв’язку людини і його цілі.

Мета професора Преображенського – зробити операцію, внаслідок якої Кулька став людиною. Така мета розкриває лікаря як гуманну людину, доброго, розумного і розважливого. Він поблажливо ставився до всіх витівками Шарикова. І навіть, коли він знову стає псом, професор залишає його у себе, що показує його як милосердного людини, який відповідальний за того, кого приручив. Так, мета повністю відбила характер людини, його наміри, показавши всі життєві цінності Преображенського.

Ще одним яскравим прикладом є героїня книги «Злочин і покарання» Достоєвського – Соня Мармеладова. Її мета – заробіток грошей в публічному домі. Її сім’я перебувала в скрутному фінансовому становищі, і їй довелося заробляти на життя таким непрезентабельним способом. Соні було важко, але вона змушена була містити безробітного батька і важкохвору матір. Мета характеризує героїню як світлого, доброго людини, здатного переступити через себе, свої духовні принципи, але допомогти близьким людям. Широка душа, жалісливість, підтримка – всі ці якості характерні для Соні, судячи з її мети – гідне забезпечення старості батьків.

Таким чином, про людину можна судити по його мети. Вона відображає внутрішній світ людини, його багатогранність і якості характеру. Мета вибирається виходячи з життєвих орієнтирів, які є для людини визначають його сутність. Запитавши про людину, про його цілі, можна зрозуміти за яким укладу він живе, чим керується, які засоби ведуть його до своєї мети.