Екологія мого міста

Прогулюючись по берегу річки Тури в моїй Тюмені, я бачу в заростях верболозу то тут, то там пластикові пляшки, застряглі в гілках пакети. Геть з шумом падають у річку з чорної труби якісь стічні води. Чому в людей таке наплювацьке ставлення до землі, де вони живуть? На наш вік вистачить, а після нас хоч потоп? Але тільки соціально безвідповідальні особи не замислюються, що тут будуть жити їх діти та онуки.

Втім, пляшки і пакети — це ще півбіди. Тюмень зараз переживає економічне зростання, що радує, але екологічна ситуація в місті погіршується. Центральний район міста і прилеглі до нього райони відчувають негативний вплив від величезної кількості транспорту. Погіршує становище недолік зелені в місті.

У нас розширюють автодороги, а потрібна ця діяльність супроводжується ліквідацією зелених зон. Місто розростається. Поблизу житлових кварталів зводять промислові підприємства, в тому числі і металургійний завод. Є й екологічно благополучні райони, наприклад Зарічна частина міста, що знаходиться в стороні від заводів і магістральних трас.

Місто розростається, збільшується і потужність ТЕЦ, але ТЕЦ працює на газовому паливі, екологічно чистому, тому не має негативного впливу на навколишнє середовище, особливо при сприятливій розі вітрів.

Склалася невесела ситуація з водами Тури. В ній спостерігається висока концентрація забруднення нафтопродуктів, азотних сполук, фенолу, заліза, марганцю та інших елементів таблиці Менделєєва. Очисні споруди міста не модернізовані, вони неякісно очищають водостоки, які скидаються в Туру. Ще один забруднювач річки — зливові стоки, які не проходять очистку.

Серйозна проблема Тюмені — стан повітря. Вміст у ньому оксиду вуглецю і азоту, формальдегіду, сажі в деяких місцях критично, що, звичайно, негативно впливає на здоров’я тюменців. Головна причина забруднення повітря обласного центру — вихлопні гази автомобілів. За даними досліджень, у місцях найбільшого скупчення автотранспорту забрудненість повітря Тюмені перевищує гранично допустиму концентрацію. Свою «лепту» в погіршення екологічного стану міста вносить і розвинена промисловість Тюмені — великого індустріального центру.

Віддушина для городян — паркові зони та сквери, досить добре облаштовані і доглянуті. Особливо часто тюменці відвідують Заміський сад, сквери Десантників і Юрія Куталова, а також сквер Комсомольський найбільш привабливе для жителів Тюмені затишний сквер Сибірських кішок.

Звичайно, влада міста стурбовані неблагополуччям екологічного стану обласної столиці. Розроблена система заходів, спрямованих на виправлення ситуації.

Робота ведеться спільно з експертами Німеччини.

Наша Тюмень визнана найбільш комфортним для проживання містом Росії. Хотілося б, щоб ще повітря і вода були у нас чистими.