Чи може людина змінити суспільство?

Людина – осередок суспільства і змінюючись сам, змінює суспільство. Тільки ось таких людей менше, ніж тих, хто згоден з несправедливістю, корупцією і агресією. Якщо людина знаменитий, впливовий, він може вплинути на світогляд суспільства, як це роблять політики, віща з трибун про державних законах, розповідаючи про світле майбутнє і висуваючи нові соціальні проекти.

Однак, є боягузливі люди, які й подумати не можуть про те, що вони можуть щось змінити, бояться навіть подумати про це і живуть, погоджуючись з усіма засадами суспільства. Саме такі типажі гальмують розвиток соціуму.

Про видатних людей, здатних змінити суспільство, писали книги, знімали про них фільми, складали пісні. Такі люди сміливі, сильні, з бойовим духом і нескінченним бажанням допомагати. Їх імена назавжди залишились на сторінках історії.

Всім відомий російський полководець Олександр Суворов, зміг змінити суспільство. Все життя він брав участь у боях, вдосконалював свої навички, написав книгу, в якій описав успішні тактики і навички ведення бою. Він поділився своїм безцінним досвідом, щоб суспільство знало методики, що ведуть до перемоги. Суворов ніколи не боявся виходити вперед роти і показувати на власному прикладі, як треба атакувати. Він допомагав солдатам бути більш швидкими і вправними, вселив у них цілеспрямованість.

Прикладом класичної літератури є поведінка Раскольникова, який своїм вчинком хотів змінити суспільство. Студент вирішив, що в старій криється всесвітнє зло і, покінчивши з нею, закінчиться все погане. Йому вистачило сил вчинити вбивство, але нічого не змінилося. Оцінка його вчинку прийшла до нього вже після: він розкаявся. Цей приклад доводить те, що до спроби змінити суспільство, потрібно підходити з тверезим розумом, інакше помилка буде надто трагічною.

Таким чином, змінити суспільство можна, але підійти до цього питання потрібно більш відповідально і розсудливо, зваживши всі «за» і «проти». Дотримуватися всі моральні цінності і при цьому нікому не нашкодити. Суспільство саме жадає змін, тому в країні проводяться вибори, а кожен кандидат обіцяє «мир у всьому світі». Не обов’язково бути президентом, щоб щось змінювати. Досить показувати позитивний приклад оточуючим: допомагати близьким, поводити себе виховано. До таких людей суспільство виявляє повагу, а так як всі хочуть, щоб їх поважали, будуть теж вести себе належно.