Чи був вихід у Катерини Кабановой?

П’єса «Гроза», після свого виходу в світ, стала дуже популярна і рознеслася по всіх околицях, як великих міст, так і маленьких поселень. За сценарієм п’єси на сценах театру ставили вистави. А все чому? Тому що Островський наважився написати свою роботу на переломі 19 століття, коли відбувається боротьба старого і нового покоління, коли на зміну «темному царству» приходять інші герої, коли відбувається бунт і протистояння двох світів того часу.

Саме головна героїня п’єси Катерина – є тим чином, який світ ще не бачив до цього. Вона чиста і світла дівчина, яка не може жити в цьому сірому і лицемірний оточення. Саме ця тендітна дівчина змогла кинути виклик всім персонам «темного царства». Її вчинок призвів до самогубства. Він пробуджує активність і в інших жертв, які потрапили під вплив та залежність самодуров і самоуправителей. А чи був інший вихід у Катерини Кабановой?

Думаю, якщо поміркувати, то його можна було б знайти. Дівчина могла розлучитися зі своїм чоловіком. Але, для цього їй довелося багато натерпітися і пережити. В той час дуже небагато отримували розлучення, він був практично неможливий. В іншому випадку, Катерина могла піти в монастир, але не розведену, її б туди не прийняли.

Найбажанішою розв’язкою подій для жінки була б подальша життя з Борисом. Але той не зміг показати себе справжнім чоловіком і взяти дівчину під своє «крило». Він відмовляє їй у спільних стосунках.

Ще одним варіантів розв’язки було б вбивство свого чоловіка і ненависної свекрухи. Але наша героїня Катерина не така. Вона не може образити і заподіяти біль іншій людині.

А може Катерині потрібно було залишити все, як є. Жити з чоловіком в будинку Кабанихи. Це був би найгірший варіант. Терпіти щоденні докори свекрухи дівчина не могла. Та й як жити з нелюбимим чоловіком, якщо Катерина відчула справжні почуття з Борисом.

Тому, після проведеного аналізу, ми розуміємо, що єдиним виходом для дівчини стало самогубство. Їй більше не було місця в цьому світі, її душа не змогла жити в такій жорстокості. Саме смерть стала для Катерини порятунком.