Образи партизан в романі Фадєєва «Розгром»

«Розгром» – твір про сильних людей, які вірять у світле майбутнє. Автор Олександр Фадєєв сам не з чуток знав про революційні події, партизанських подвиги. І тому його роман став настільки відомим, адже в ньому правдиво описані події та герої. І хоча Фадєєва іноді звинувачували в тому, що він не акцентує увагу на партійних символах, письменник вірив в соціалістичне майбутнє своєї країни. Для нього більш важливим було зобразити загальнолюдські цінності, а не прославити вождів революції.

Центральні образи в романі – це партизани. Невеликий загін сильних духом бійців знаходиться під керівництвом командира Левінсона. Він належав до людей так званої «правильної породи». Цей чоловік викликав почуття глибокої поваги.

Серед партизан були представники різних верств суспільства. Простий робочий народ уособлюють шахтарі, найбільш яскраві з них – Морозка і Дубів. Морозка – людина хоч і простий, але зі своєю точкою зору, міг посперечатися навіть з командиром. Він непогано розбирається в людях, не поважає таких «чистеньких інтелігентів», як Мечик. Представником селян є пастух Метелиця. Цей добродушний хлопець здобув симпатію більшості читачів. Він мав майже чисту дитячу душу, і завжди був готовий допомогти іншим. Тому не дивно, що він втрачає своє життя, прагнучи захистити селянського хлопчика. Він відчував свою відповідальність за весь народ.

Інтелігенцію представляють Мечик і Сташинський. Це досить неоднозначні особистості. Мечик завжди намагається отримати для себе вигоду.

Незважаючи на свою симпатію до героїв, автор не приховує їх маленькі слабкості. Його метою було зобразити справжніх, а не ідеалізованих людей. Тому роман «Розгром» виглядає на фоні інших творів того часу більш реалістичним і глибоким.

Цікаво і те, як деякі герої змінюються з плином часу. Шахтар Морозка звик бути суворим, байдужим до ніжності. Однак він веде себе дуже зворушливо на останньому побаченні з Варею. Щось тьохкає в душі грубого робочого, порив ніжності до цієї жінки і до життя взагалі сколихнувся в ньому. Морозка викликає повагу своєю відданістю партизанському справі. Коли Левінсон пропонує йому здати гвинтівку за непослух, він відповідає, що ніяк не може віддати її і піти з загону. Так, він може оскаржувати рішення навіть командира, але ніколи не кине своїх товаришів.

Партизани Фадєєва – це сильні особистості, які мріють про справжнє соціальне рівності, справедливості. Вони вірять у те, що їх діло вірне, і революція приведе до світлого майбутнього. Образи партизан – це образ самої народної стихії, яка виникає як природна реакція на гноблення. Адже Не дарма в загоні партизан зібралися представники всіх народних верств: робітники, селяни, інтелігенція. Адже було те загальне, що їх об’єднало – ідеали революції. Письменник Олександр Фадєєв не намагався догодити владі романом «Розгром», він хотів правдиво розповісти про мрії людей того часу.