Аналіз вірша Тютчева «Про, як убивчо ми любимо…»

На своєму життєвому шляху Федір Тютчев зустрів кілька жінок, яких дійсно любив до кінця відведених йому днів.

Першою дружиною Тютчева була Елеонора Петерсон. У шлюбі у поета з’явилося троє дітей. Однак, по горькому збігом обставин, дружина автора померла, назавжди залишивши рану на душі поета. Тільки через кілька років Тютчев зважився на другий шлюб. Але, він перетворився не союз двох людей, а в справжній любовний трикутник.

Будучи одруженим чоловіком, поет заводить роман з Оленою Денісьевой. Це подія розголошується в світському суспільстві. Вчинок дівчини дворянки, вихованки Смольного інституту, сприймається як ницість. Її називають занепалої жінкою, навколишнє критики переростає в грандіозний скандал.

На хвилі емоційного переживання Федір Тютчев пише вірш «Про, як убивчо ми любимо… ». Він присвячує його своїй коханці. У рядках літературної роботи поет кається, шкодує, що не зміг захистити кохану від такої хвилі гніву світського суспільства, від тієї ганьби, який вона пережила.

Після того, що сталося, Денісьева відмовилася від своєї сім’ї і свого титулу. Звичайно, Тютчев не відрікся від коханої. Він продовжував взаємини з нею, не дивлячись на те, що вдома його чекала вірна дружина. Однак те, що сталося назавжди погасив той вогник щастя і радості, який раніше світився в очах Олени. Позоры, приниження, надмірна критика змусили її постаріти набагато раніше свого віку.

Поет приносить свої изинения, він щиро розкаюється в тому, що занапастив життя прекрасної дівчини, яку просто любив. Всі ті хвилини радості і щастя, які вона могла випробувати з коханим, були просто перекреслені, розтоптані тим ганьбою, тією болем і нескінченно пролитыми сльозами.

Чому автор називає свою любов вбивчою? Відповідь досить проста! Саме любов повністю зруйнувала життя прекрасної дівчини. Адже в наслідок, Олена Денисова стала знімати квартиру і повністю присвятила себе дітям. Поет дбав про свою другу сім’ю, не приховуючи цей факт від законної дружини. І Ернестіна пробачила, зрозуміла його! Саме вона підтримала поета в ту страшну мить, коли хвороба забрала його улюблену Олену і двох дітей. До останнього дня свого життя Тютчев сприймав каяття, провини за свій вчинок.