Які наслідки руйнування спадкоємності поколінь?

Спадкоємність поколінь – передача досвіду, цінностей від батьків до дітей. Спадкоємність формує особистість, допомагає не втратити зв’язок з предками. Досвід старших стає помічником в складних життєвих ситуаціях, допомагає зробити правильний вибір. Тим не менш, спадкоємність не завжди можлива. Які наслідки руйнування спадкоємності поколінь?

По-перше, потрібно розуміти, що не всі сімейні традиції позитивно впливають на людину та її долю. Наприклад, якщо в сім’ї живуть за законом «кожен сам по собі», дитина навряд чи навчиться допомагати іншим людям. Багато родичі забувають один про одного, з-за того, що ставлять матеріальні цінності вище моральних. Успадкувавши такі переконання, людина може зрости черствим і жадібним.

Але якщо в сім’ї з повагою ставляться один до одного, живуть, керуючись совістю, звикли робити добро іншим, важливо передати ці цінності наступним поколінням. Вони ніколи не старіють, а людині, що зберіг, їх буде легше долати перешкоди на життєвому шляху.

У творі А. Алексіна «Кроки» легко простежити за спадкоємністю поколінь. Мати головного героя – вчителька мови і літератури. Жінка добра, зберігає пам’ять про чоловіка і вчить сина бути добрим. Своїм переконанням, вона не змінює навіть, коли невістка починає встановлювати в її будинку свої правила. Батько чоловіка був директором школи, але рано помер. Батьки виховали героя добрим, м’яким людиною, який цінував сім’ю більше всього на світі.

Поступово спадкоємність цих цінностей зруйнувалася. А все почалося з того, що дружина героя Ліана поставила його перед фактом: сина Геру вона буде виховувати сама. Ніхто До цього процесу вона не допускала ні батька дитини, ні бабусю. Хлопчик виріс егоїстом. З дитинства він бачив, що його бабуся живе в кімнаті «усамітнення» і ніхто не робить з цього трагедії. У підсумку, і своїх батьків він поселив у цю кімнату, а пізніше взагалі вирішив перевезти їх в заміський будинок.

Цей приклад показує, як руйнування наступності робить рідних людей чужими. Батька сімейства це дуже ранить. Він розуміє, що вони мають сина лише формально, насправді ж вони самотні, як колись мати героя. Ліана поки не усвідомлює, у що виллється її виховання, але я думаю, що з часом вона не раз пошкодує про це.

Головний герой роману Н. Гончарова «Обломов» Ілля Ілліч живе, не діючи. Я вважаю, що він просто існує. Герой багато думає, мріє, але робити нічого не хоче. Оточуючі, знаючи його натуру, легко маніпулюють молодою людиною. Знайти особисте щастя він теж не може. Виявляється, в його родині пасивність була звичайним явищем. Ілля Ілліч успадкував її.

Спостерігаючи за Іллею Іллічем, я розумію, що такої спадкоємності краще б зруйнуватися. Можливо, тоді б герой був щасливішим.

Можна зробити висновок, що руйнування наступності може розірвати зв’язок з попередніми поколіннями, сприяти формуванню у людини кепського характеру. У теж час, в деяких випадках руйнування наступності, навпаки, необхідно.