У чому сенс назви повісті Лєскова «Зачарований мандрівник»?

Н.С. Лєсков, як і багато інші поети і письменники, створював таких літературних героїв, які б могли передати думки і почуття самого автора, відобразити в своїх життях події тій епохи, в якій народжувалися і жили літературні творці. Так, для Лєскова таким героєм стає Іван Флягин – головна дійова особа повісті «Зачарований мандрівник».

Чому ж автор іменує свою повість саме таким словосполученням? Звичайно ж, назва твір безпосередньо залежить від головного героя – загадкового, непередбачуваного, злегка містичного Флягина, який схожий з російським богатирем, який і коня на скаку зупинити зможе, і в палаючу хату ввійде. Не один раз Іван відчував своє життя на міцність, і доля знову і знову давала йому новий шанс.

За збігом обставин, Флягин змушений був тікати з графського будинку, адже перспектива укладати камінчики з молоточком його зовсім не надихала. Саме з цього моменту на Флягина і стали обрушуватися усілякі життєві випробування, які в якійсь мірі можна назвати містичними, нереальними.

Такий натиск і круговорот подій ламає внутрішній стрижень Івана. Він вирішується на конокрадство, не бачачи меж добра і зла. Немов якась небачена сила вмить околдовывала його, і розум зовсім переставав слухатися.

До всіх збігом обставин, іскру вогонь долі додавала і внутрішня самовпевненість, почуття особистої гідності, яке нерідко підштовхувало героя на такі відчайдушні вчинки. Ховаючись від поліції, Флягину доводиться податися в чернецтво. І цей етап стає черговим випробуванням на його життєвому шляху. А знайомство і пригода з Грушею, змушують Івана відчайдушний, суперечливий вчинок – вбивство. Проте він робить це в благих намірах, щоб позбавити прекрасну дівчину від тяжких душевних страждань.

У кінці повісті читач бачить іншого Флягина – переродившегося, що виріс духовно! Він став людиною, який готовий був віддати своє життя заради інших.

Дивлячись на такий заплутаний, містичний шлях головного героя, повість і отримала свою назву «Зачарований мандрівник». Неймовірні пригоди Івана Флягина перевернули його внутрішній світ, а також змінили основи світогляду.