Чи згодні Ви з твердженням, що друг пізнається не тільки в біді, але і в радості?

У дитини в дитинстві зазвичай багато друзів. Він спілкується з ними, ділиться іграшками і думками. Але з віком кількість близьких дружніх відносин скорочується в рази. У зрілої людини може бути не більше двох справжніх друзів. З ким-то розходяться інтереси, хтось їде, а хтось може і зрадити.

«Друг пізнається в біді». З цією примовкою дуже важко посперечатися. Як мені здається, труднощі – це випробування для перевірки справжньої дружби, вони її сильно зміцнюють. Пізнаватися в радості може вже не всякий товариш. Як правило, разом з успіхами одного приходить заздрість і недоброзичливість. Розділити радість іншої людини під силу тільки моральним людям або справжнім друзям.

Російські письменники дотримувалися іншої думки. Вони наполягали, що друг пізнається в біді. Наприклад, А. С. Пушкін в романі «Євгеній Онєгін» показує дружбу головного героя твору з Ленським. Двоє молодих людей були зовсім різні за характером і за світоглядом. Так як вони були юні, вони знаходили спільні теми для розмови, обговорювали нагальні проблеми держави і світу. Коли Онєгін став проявляти підвищену увагу до Ольги Ларіної і загравати з нею, Ленський розлютився і викликав одного на дуель. В результаті Володимир помирає. Маленька сварка, яка виникла в маєтку Ларіних, призвела до смерті одного з друзів, тому що вони не витримали випробування товариства. По правді сказати, Онєгін холодно ставився до взаємин з Ленським, ця «дружба» нічого не значила для нього.

А. С. Пушкін показує, що справжня дружба повинна пройти всілякі випробування, щоб по праву називатися цим високим словом. Ще автор говорить, що в спокійний час легко підтримувати дружні стосунки, чого не скажеш про складному часу розбіжностей.

Є приклади в літературі, коли герої підтримували один одного не тільки в радості, але і в горі. Андрій Болконський і П’єр Безухов – справжні друзі. Андрій завжди підтримував П’єра, йому давав слушні поради, хоча П’єр не завжди їм слід. П’єр всіма силами допомагає Андрію впоратися зі зрадою Наташі. Лев Толстой демонструє читачам приклад вірної дружби.

Дружити – це значить підтримувати одного і в горі, і в радості, допомагати йому завжди і скрізь, вислуховувати та давати поради. Обставини можуть зруйнувати тільки несправжню і лицемірну дружбу.