Весілля Григорія Мелехова і Наталії (аналіз епізоду роману Шолохова «Тихий Дон»)

Роман М. А. Шолохова «Тихий Дон» має в своєму змісті кілька сюжетних ліній. Найбільш яскравою є життя і доля головного героя – Григорія Мелехова.

Він постійно знаходиться в боротьбі, намагається знайти відповідь, з’ясувати істину. Такі поневіряння доставляють йому надзвичайну душевну біль, він у розгубленості. І пов’язано це не лише з політичною нестабільністю, коли козак ніяк не міг визначити, до якого табору пристати. В його особистому житті, в любовних відносинах була така ж дисгармонія.

Протягом всього свого життя він робив вибір між двома жінками – улюбленої Ксенією і дружиною Наталею. Не міг він узяти Астахову в дружини, саме тому покликав заміж дочку багатого козака – Наталю.

Обряд весілля Григорія та Наталії описується М. А. Шолоховим в найкращих фарбах. Підготовка до сватання, весілля розкрито з використанням народних традицій, звичаїв, забобонів та інших прикмет, які насправді мали важливе значення у житті козацтва.

Головний герой симпатизує своєї обраниці. Наталія сподобалася йому з першого ж погляду. Її очі правдиво дивилися на козака, нічого під собою не приховуючи.

День весілля описаний автором яскраво, з використанням прислів’їв, приказок, народних примовок. Всі герої з епізоду весілля прибрані в нарядні одягу. Гості веселі і задорны. Обряд вінчання, а потім, подальше весільне застілля прикрашене піснями, сміхом і танцями.

Шолохов не забуває написати про майбутній похмілля, про червоних осіб, які взяли не одну дозу спиртного напою. І нехай, такі рядки неодноразово засуджували літературні критики, без них святкового застілля і бути не могло.

Поведінка Григорія під час весільного торжества викликає у читачів двозначне думку. З одного боку, здається, що Мелехов зовсім не хотів одружитися на Наталі, що він уникав її, постійно озирався по сторонам. Однак, з іншого боку, його просто насторожувало нове положення, адже він перший раз у своєму житті був нареченим.

Стосунки з Наталею Мелехов неодноразово намагався зберегти, розвинути і налагодити. Тільки ось, забути улюблену Аксенію він так і не зміг.

Я вважаю, що епізод весілля переданий М. А. Шолоховим в найкращих фарбах і тонах. Читач зміг познайомитися з народними звичаями, піснями і традиціями, які жили серед людей у ті далекі часи.