Аналіз вірша Лермонтова «Є мовлення — значення…»

Михайло Юрійович Лермонтов ставився до тих чоловіків, які відчували особливу слабкість по відношенню до жіночої статі. Саме тому, на його життєвому шляху було дуже багато романів, таємних побачень, любовних зустрічей, про яких він мало, коли розповідав.

До нашого часу, літературні критики намагаються розгадати таємниці багатьох віршів і встановити особи, яким вони були присвячені. Творча робота «Є мовлення – значення …» була написана у 1838 році. В даний період життя, Михайло Лермонтов був закоханий у дружину свого товариша по службі Марію Соломирскую. Жінка довгий час не відповідала взаємністю і тільки через два роки відкритих залицянь підкорилася почуттів.

Між Лермонтовим і Соломирской відбулася таємна зустріч. Вона була як ніколи, до речі, адже напередодні Михайло Юрійович програв пристойну суму грошей у картярських іграх і жіноча підтримка була своєчасною.

Творча робота «Є мовлення – знченье» з’явилася відразу ж після побачення, в потоці свіжих, яскравих емоцій. Лермонтов захотів опублікувати його як можна швидше.

Про що вірш? Автор висловлює величезну подяку жіночої персони, дамі, яка змогла підтримати, розрадити в скрутну хвилину. Це була записка, передана у в’язницю. Поет уточнює, що важливий не той сенс, який таїться в записці, а сам факт її існування. У складний час з’явилася опора і надія.

Природно, на такі рядки Лермонтова наштовхують почуття до Марії. Автор пише про почуття любові, яке всюди супроводжує його. Також, він зазначає силу цього слова, яке давно вже не цінується в колі світських і пишних балів.

Проте з часом стає відомо, що дана робота могла бути написана і для іншої жінки. Імпульсивність і влюбливість Лермонтова була настільки непередбачувана, що встановити справжній факт того, кому присвячено цей вірш, неможливо.