Чим мрія відрізняється від мети?

Людина живе, поки мріє. Мріяти можна багато про що: про красивою і безтурботного життя, про нескінченне щастя або про матеріальне благополуччя. Чому мрія – це ще не мета? Все пов’язано з тим, що мета – це прагнення людини, адже він робить якісь дії, як-то намагається її досягти. Можна мріяти про що, гріти ці очікування прекрасного в серце, але нічого не робити. Мрії мають властивість збуватися, немов за помахом чарівної палички, але у такому разі можна прочекати все життя або втратити багато часу. Мета конкретна: людина знає, чого він хоче і як цього досягти. А мрії дуже розпливчасті і непостійні: сьогодні хочеш цього, а завтра все може кардинально змінитися і мрія перестане нею бути.

Багато героїв-мрійників у російській і зарубіжній літературі. Найчастіше мрії не втілювалися в життя. Але мрія перетворювала їх життя прекрасне існування, світ персонажів набував яскраві фарби. Герой повісті «Шинель» Акакій Акакійович Башмачкіна все життя хотів бути непомітним. Ні на що він не звертав уваги, займався лише переписуванням папірців. Але варто було йому загорітися мрією про шинелі, його життя набуло сенсу, стала значущою. Існування Башмачкина стало різноманітним, у нього з’явилися емоції.

У казці-феєрії «Алые паруса» А. Гріна все по-іншому. Дівчинка Ассоль мріяла побачити корабель з червоними вітрилами, який приніс їй щастя. Вона свято вірила в це, навіть майструвала маленькі подібності таких корабликів. Вона постійно йшла на берег і терпляче чекала. Хвилини очікування доставляли їй непідробну радість. Можна припустити, що її мрія стала метою, так як вона не сиділа склавши руки, а вірила, що знайдеться така людина, яка втілить її. І він знайшовся. З іншого боку, для російського менталітету не характерна віра в мрії і перетворення їх в життя. А. Грін побудував свій твір по західній моделі, де всі свято вірять у мрію і щастя.

Як мені здається, що на щабель вище мрії знаходиться мета. До неї людина цілеспрямовано йде через труднощі, домагається її, потім стає безмірно щасливим. Незабаром з’являється нова мета, і все йде по колу. А мрії, в свою чергу, можуть швидко виникати і також скоро зникати. Найкраща марення – це та, яка стала метою всього існування людини і яку він досяг. Тільки тоді можна сказати, що життя вдалося.