Бісектриса трикутника: її властивості та формула, як позначається і яка довжина

Бісектриса трикутника – поширене геометричне поняття, яке не викликає особливих труднощів у вивченні. Володіючи знаннями про її властивості, з вирішенням багатьох завдань можна впоратися без особливої праці. Що таке бісектриса? Спробуємо ознайомити читача з усіма секретами цієї математичної прямій.

Суть поняття

Найменування поняття пішло від використання слів латиною, значення яких полягає «бі» — два, «сектио» — розрізати. Вони конкретно вказують на геометричний зміст поняття – розбивання простору між променями на дві рівні частини.

Бісектриса трикутника – відрізок, який бере початок з вершини фігури, а інший кінець розміщений на стороні, яка розташована напроти нього, при цьому ділить простір на дві однакові частини.

Багато педагогів для швидкого асоціативного запам’ятовування учнями математичних понять користуються різною термінологією, яка відображена у віршах або асоціаціях. Звичайно, використовувати таке визначення рекомендується для дітей старшого віку.

Як позначається ця пряма? Тут спираємося на правила позначення відрізків або променів. Якщо мова йде про позначенні бісектриси кута трикутної фігури, то зазвичай її записують як відрізок, кінці якого є вершиною і точкою перетину з протилежною вершині стороною. Причому початок позначення записується саме з вершини.

Увага! Скільки бісектрис має трикутник? Відповідь очевидна: стільки ж, скільки вершин, – три.