Що несе людям зустріч з Хазяйкою Мідної гори? (по сказу Бажова «Мідної гори Хазяйка»)

Незвичайні явища люди здавна пояснювали існуванням потойбічних сил. Навіть у ХХІ столітті знаходяться люди, які вірять в них. Що вже говорити про селян, що жили пару-трійку століть назад. На легендах і переказах вони виховували своїх дітей, вважаючи, що так зможуть уберегти їх від представників паралельного світу. Зустрічі з нечистими рідко обіцяли людині добро, тому їх намагалися уникати. П. Бажов в розповіді «Мідної гори Господиня» показав, до чого може призвести дружба з представниками світу, закритого для людини.

Головний герой твору Степан працював на гірському заводі і як-то спустився до підніжжя гори подивитися на покоси. Там він випадково побачив гарну дівчину. Хлопець довго роздивлявся її «ладний» стан, красиву косу і чарівний наряд. Він пізно здогадався, що перед ним Господиня Мідної гори. Герой зібрався тікати, але не встиг. Від старих людей чув, що Господиня «любить мудрувати над людиною». Мабуть, для такого народного переконання були причини.

Помітивши молодого хлопця, малахитница почала сміятися і жартувати. Вона покликала Степана до себе поговорити. Герой спробував відмовитися, але Господиня швидко переконала його. Далі красуня обманом змусила його застигнути на місці. Вона скликала своїх слуг-ящірок. Ті стовпилися біля ніг непроханого гостя. Господиня попередила, що якщо той розчавить хоч одного слугу «біда буде».

Потім малахитница поспішила заспокоїти героя, сказавши, що не заподіє йому шкоди. Не зволікаючи ні хвилини, дівчина розповіла Степану про свою справу і відпустила. Вже в тому епізоді є деталь, підказує, що Господиня добре ставилася до робочих чесним людям. Про товариша, з яким Степан прийшов на покоси, вона сказала: «изробленный він людина, що його турбувати так вплутувати в цю справу». Свою блакитну синицю вона наказала допомогти працьовитому селянинові.

Після прочитання перших епізодів напрошується висновок, що для простої людини зустріч з Господинею не несе нічого поганого. Якщо, звичайно, він не спробує обдурити її і не поженеться за багатством, яким вона володіє. Але страшно уявити, що буде, якщо з малахитницей зустрінеться жадний, жорстокий чоловік, подібний прикажчика чи панові. Господиня таких не любить і гніву не стримає.

Друга зустріч Степана з малахитницей принесла йому багатства і свободу. Їх він заслужив своїми вчинками, які йшли від його доброго серця. Однак щастя селянина тривало недовго. Він був зачарований неземною красою Господині, тому не міг знайти спокій і розради біля Настусі. малахитница, мабуть, теж не хотіла відпускати сміливого хлопця, і почала «мудрувати». За недовге радість Степан Петрович заплатив життям.

Таким чином, рада мудрих старих триматися подалі від Хазяйки Мідної гори – не просто забобон. Спочатку зустріч з нею не передвіщає ніякої біди. Людина виконує її прохання і отримує щедру винагороду, якщо, звичайно, чинить по совісті. І тільки через деякий час щастя може виявитися ілюзією.