Яке ставлення до Юшці дітей? (за оповіданням Платонова «Юшка»)

«Юшка» – розповідь Андрія Платонова, названий ім’ям головного героя, написаний автором на початку 30-х років 20 століття. Письменник на сторінках свого відомого творіння піднімає моральні проблеми добра і зла, жорстокості і милосердя.

Головний герой – помічник коваля Юхим Дмитрович, в народі іменований просто Юшкою, живе скромно, обмежуючи себе у всьому. Тільки жодного душевного дискомфорту таке існування йому не доставляє. Юшка добрий від природи, не вміє за себе постояти, стійко приймає всі тяготи і життєві труднощі. Щоранку він проходить на звичне робоче місце: носить воду, вугілля або пісок, роздмухує хутра, так і просто виконує найрізноманітніші доручення. Увечері ж Юшка повертається назад, він знімає кут у господаря кузні. І так з дня в день.

Головний герой живе скромно, чаю з цукром він не п’є, задовольняється тією їжею, якої пригощає його хазяйська дочка Даша. Одяг Юшки стара і зношена. Та і сам він виглядає виснаженим, хоча чоловік зовсім ще не старий, йому тільки виповнилося 40 років. Вся справа в тому, що головний герой хворий на сухоти.

Зовнішній вигляд і поведінка Юшки дратують оточуючих. Над чоловіком знущаються абсолютно всі, навіть діти. Коли Юшка повертається з роботи, дітлахи біжать за ним, обкидывают сухими гілочками, камінчиками та іншим сміттям, піднятим з землі. А він навіть не прикриває обличчя, мовчки йде далі своєю дорогою. Діти не розуміють, чому Юшка їх не лає, не женеться за ними. Вони навіть сумніваються у тому, а чи живий він взагалі? Намагаються штовхнути його сильніше, зробити болючіше. А Юшка все одно не показує своєї реакції, не кричить, не злиться. Від цього діти радіють ще сильніше, вони можуть робити з Юшкою все, що захочеться, і їм за це нічого не буде.

Поведінка дітей не дивно, вони копіюють дорослих. Таке ставлення до Юшці показують практично всі в містечку, чому ж діти повинні вести себе інакше? На Юшці зганяють злість, роздратування, його не розуміють, б’ють ж за несхожість на всіх інших. Дорослі подають приклад своїм дітям, коли ті ганяються за Юшкою, не роблять зауважень, не кажуть, що так робити не можна. Платонов показує узагальнений образ населення цього маленького містечка, менталітет людей. І дорослі, і діти єдині в своїх безжальних вчинках.

Але одного разу все-таки Юшка вирішується відповісти на нападки, за що отримує удар в груди і згодом вмирає. Вийшла з горлом кров’ю закінчується і життя блаженного людини. Проходять роки, люди розуміють, що любили Юшку, вони звикли до нього. Тепер не на кому зігнати злість або роздратування невдалого дня. Але час йде, і все забувається. Правда, Юшка все-таки залишився в пам’яті людей. Вся справа в тому, що в містечко приїхала його прийомна дочка, сирота. Юшка допоміг їй вивчитися на лікаря, і тепер дівчина невтомно допомагає хворим на сухоти. Вона така ж добра, як і її названий батько, вірить людям, любить їх. Жителі містечка знову і знову згадують Юшку, адже саме йому вони зобов’язані тим, що до них приїхав такий чудовий лікар.