Любов і відданість в «Повісті про Петра і Февронії Муромських»

Головні образи «Повісті про Петра і Февронії Муромських» Єрмолая-Еразма – князь Петро і проста, але мудра дівчина Февронія, яка стала його дружиною. Читач спочатку дізнається їх окремо. Автор не скупиться на добрі слова, характеризуючи головних героїв.

Петро зображений хороброю, самовідданою і розумною людиною. Він щиро любить свого брата Павла. Петро не влаштовує змов, щоб змістити брата з престолу, а навпаки допомагає тому у важкі моменти.

До дружини князя став приходити підступний змій і чинити насильство, приймаючи вигляд її чоловіка. Стали думати подружжя, як впоратися з ворогом і придумали одну хитрість. Княгиня добрими прельщениями вивідала у змія таємницю його кінця. Виявилося, що перемогти його може Петро за допомогою Агрикова меча. Дізнавшись про свою вибраність, Петро погоджується допомогти братові. Щоб знайти меч, він проводить час в молитвах. Це говорить про Петра, як про глибоко віруючій людині.

В результаті йому вдається перемогти змія, однак той встигає окропити його своєю кров’ю. Петро заразитися страшною хворобою, яку вважають невиліковною. Але таки знайшлася одна дівчина по імені Февронія, яка змогла вилікувати рани Петра.

Февронія – проста дочка селянина. Однак вона нагороджена благородними якостями. Автор захоплюється її незвичайною мудрістю, загадковістю мови, добротою.

Дівчина вміє лікувати, і погоджується допомогти Петрові. Натомість вона бере з нього обіцянку одружитися з нею. Але коли Петро виліковується, то забуває про дану обіцянку. Тим більше, що звичайна селянка не могла вважатися йому рівнею.

Через деякий час Петру знову доводиться звернутися за допомогою до Февронії, так як його хвороба повернулася. Він вважає, що дівчина злиться, адже він не дотримав обіцянку. На ділі ж Февронія не проявила образи і погодилася допомогти безкорисливо, не прийнявши дарів.

Зрозумівши, наскільки доброчесна Февронія, Петро закохується в неї. Він переконався в її самовідданість і милосердя. Тому тепер Петро стримує обіцянку і одружується на дівчині.

Автор каже, що жили Петро і Февронія благочестиво і праведно. І навіть інтриги бояр не могли зруйнувати сім’ю. Любов і відданість – ось що берегло їх від усіх бід.

Доказом великої любові подружжя можна знайти дуже багато. Наприклад, коли бояри змусили залишити престол Февронію, то вона попросила забрати з собою найдорожче. І найдорожчим виявився князь. Люблячий князь погодився піти за дружиною. У вигнанні його долали сумніви, чи правильно він вчинив, відрікшись від престолу. Але Февронія підбадьорювала чоловіка і зміцнювала віру.

Відданість Февронії чоловікові – безмежна. Вона завжди зберігала йому вірність. Одного разу вона вгадала думки іншого чоловіка, польстившегося на неї. Февронія відповіла йому, що точно, як вода по різні боки корабля завжди однакова – так само й вона завжди вірна чоловікові.

Петро і Февронія – приклад ідеальної сім’ї.