Якими корисними копалинами багата Росія: карта родовищ, що називають чорним золотом, список запасів

Величезна територія нашої країни багата цінними ресурсами, серед яких кам’яне вугілля, нафта, природний газ, дорогоцінні камені, мінерали. Якими корисними копалинами багата центральна частина і інші регіони, де розташовані найбагатші родовища цих багатств, які їх запаси і яка частка Росії у світі. Відповімо на ці питання.

Види корисних копалин

Корисні копалини – це мінерали, гірські породи та пальне сировину, закладене в глибинах земної кори і є цінним для людини. Багатство даними ресурсами, в числі інших показників, визначає положення країни на світовому ринку. Прийнято виділяти види корисних копалин в залежності від мети їх використання. Список корисних копалин вельми значний.

Горючі

В більшості випадків використовуються в якості палива. До них відносяться:

Нафта – масляниста рідина, що є прекрасним паливом і сировиною для багатьох речовин. Нафта в Росії називають чорним золотом.

Використовується практично у всіх галузях промисловості і приносить колосальний прибуток. За її запасами Росія знаходиться на 7-му місці серед всіх країн, проте встановлено, що можливості нафтовидобутку реалізовано лише наполовину.

Важливою характеристикою нафти вважається її щільність: чим вона менше, тим більше цінується продукт.

Газ – найбільш зручний і екологічно чисте паливо, яке видобувається з порожнин гірських порід. Природний газ утворюється внаслідок розпаду органічних сполук в глибинах Землі. За покладами цього речовини Росія на першому місці в світі.

Кам’яне вугілля – є результатом розкладання величезної кількості рослинних організмів. Залягає шарами, процес формування яких займає тисячі років. Це найбільш затребуваний горючий матеріал, активно застосовується в металургії та промисловості. За запасами вугілля Росію випереджають тільки Сполучені Штати і Китай.

Торф – горюча речовина (містить до 50% вуглеводу), що є результатом гниття рослин, переважно мохів. Місця покладів торфу – болота. Товщина торф’яного шару – не менше 30 див. Попит на нього величезний, так як він відмінно горить і використовується для удобрення грунту. Нараховується понад 40 тисяч родовищ торфу, більшість розташовані в азійській частині країни.

Горючі сланці, навпаки, видобуваються на заході. Це з’єднання органіки та кременистої глини, тверді освіти сірого або коричневого відтінку. Поклади горючих сланців знаходяться на дні водойм. При переробці цього матеріалу видобувається смола, за своїми властивостями схожа на нафту. Сланці є додатковим джерелом тепла, але так як їх запаси перевищують кількість всіх горючих копалин в світі, не виключено, що в найближчому майбутньому саме сланці стануть основною сировиною для палива.