Озеро Байкал – цікаві факти: глибина, особливі риси, походження і протяжність найбільшого водойми

З 2008 року в кожну другу неділю жовтня відзначається День Байкалу – самого глибокого і самого великого прісноводного озера на планеті, унікальної природної пам’ятки і справжнього скарбу Росії.

Де розташоване, історія

В якій частині світу знаходиться. Знаходиться озеро в центрі Азії, на території РФ, на місці кордону Іркутської області і Бурятії. Його протяжність 636 км

Підраховано, що озера приблизно 25 мільйонів років. Формування рифтових улоговин (а всього їх три) йшло в період сейсмічної активності давніх грязьових вулканів. Саме з-за цього і стався розлом земної кори. Також походження озера Байкал пов’язують із місцем знаходження однієї частини материка на іншу глибокої давнини (з цієї версії він ровесник Гімалаїв).

Таким чином, водойма є одним із найдавніших на планеті. Цікаво, що згадки про нього містяться в давніх китайських літописах. Китайці називали його «Бай Хай», що в перекладі означає «Північне море».

Увага! Сейсмічна активність у цьому районі триває досі. Кожен рік відбувається більше сотні землетрусів, але більшість з них дуже слабкі, фіксується тільки за допомогою спеціального обладнання. Тут спостерігається також велика магнітна аномалія.

Цікаво, що формування улоговин досі триває. Щорічно вода відвойовує у суші близько 2 див Деякі вчені вважають, що водойма може перетворитися в океан, але це тільки здогади.