Кого можна назвати талановитою людиною?

Талант – це те, що дано людині з народження. Ми багато разів чули про талановитого письменника, актора або мислителя. А що значить бути талановитим? Для мене талановита людина – це той, хто може словом або своїм твором переконати людину в чомусь, поміняти світогляд, змусити замислитися. Творці для мене – абсолютно талановиті люди. А чи можуть бути ремісники талановитими? Можливо. Якщо їм щось легко дається, вони можуть з першого разу втілити в життя задум творця. Але якщо подумати, хіба це талант? Дар згори – придумати щось нове, стати новатором. Є в літературі образи талановитих людей?

«Моцарт і Сальєрі» – відома трагедія Пушкіна, де протиставляються талановитий Моцарт і йому завидующий Сальєрі. Сальєрі не може нічого придумати: він вибрав ремесло замість мистецтва. Цей герой вважає, що ганебно бути ремісником, адже кожен може цьому навчитися. Навіть сліпий музикант здатний зіграти п’єси талановитого Моцарта, а праця простого ремісника, виходить, марний. Сальєрі заздрить Моцарту, його таланту, який незаслужено був посланий цього генія музики. Пушкін показує читачам, що шукати природу таланту безглуздо, адже він дається Богом. Сальєрі пізно розуміє, що неможливо стати талановитим, якщо прибрати зі свого шляху справжнього генія. Дар можна отримати через злодіяння.

У романі «Майстер і Маргарита» істинний талант є Майстер. Булгаков і іменує цього персонажа таким чином, щоб не було сумнівів у його дар. Роман, написаний Майстром, повинен був стати безсмертним літературним твором, але критики його засудили.

По-перше, роман Майстра був написаний не на замовлення, а по-друге, суперечила радянській пропаганді. Люди, які не мали таланту і навіть не бачили його в інших письменників, просто заздрили обдарованого Майстра.

Справжній талант – це не рифмоплетство і не красиве складання слів у пропозиції. Талант – це твори, де є прихований сенс і мораль. На жаль, критики в цьому романі не звикли цього бачити. Справжніми літераторами представляються тут письменники, чиєю головною задачею ставиться відвідування ресторану при МАССОЛИТе.

Талановиті люди схожі на Майстра і Моцарта. Вони творять всією душею, не можуть писати свої твори за наказом і чиєюсь вказівкою. Творчість і справжнє мистецтво – це не конвеєр, а глибока внутрішня робота над собою і над словом. Писати і творити заради грошей – це приниження для талановитої людини, адже генію важливо визнання та увагу. Вважається, що «талановита людина талановита у всьому». Я згодна з цим твердженням, тому що генії мають таке чуттєве сприйняття світу, що можуть творити прекрасне у будь-яких сферах мистецтва.