Цигани Олександра Пушкіна – короткий зміст: історія створення та жанр поеми, головні герої Алеко і Земфіра

Історії любові і свободи – вічна й безмежна тема для багатьох романів і віршів. Хто не любив чи не страждав, хто не шукав солодкого полону чи свободи від громадських пут? З поеми, яку написав Пушкін, «Цигани» можна буде дізнатися все про цих бурхливих почуттях і емоціях.

Історія створення

Історія створення поеми «Цигани» Пушкіна починається з посилання під Кишинів, де він вперше так близько дізнався побут циган, і відобразив його у своїх віршах. Його здивувала свобода у стосунках між чоловіками і жінками і філософське поняття циган про свободу почуттів, адже цивілізована людина вкладає в поняття любові стільки обмежень і вимог. У поеми «Цигани» Пушкіна рік написання збігається з часом посилання – 1823 – 1824 роки.

Короткий зміст

Для того часу сюжет «Цигани» Пушкіна не зовсім традиційний. Спочатку все звичайно – кочовий табір циган приходить молода людина, він нагадує Печоріна або Онєгіна, пересичений світлом і його хитрощами, що шукає свободи і відпочинку, чистої любові і справжніх людей.

Земфіра, дочка старого цигана, закохується в Алеко і стає його дружиною. Батько не заважає закоханим, не вчить і не забороняє.

Кілька щасливих років проходять в любові, подорожі, турботи про хліб. Але саме в цей момент змінюється звична лінія романтичних поем.

У поезію кочового життя вривається реальне життя і перевіряє героя на міцність. Геніальність Пушкіна в тому, що його герої Алеко і Земфіра не залишилися картонними образами романтиків, а перетворилися на живих і трагічних персонажів.

Після того, як юна дружина зізнається спочатку піснею, а потім відкрито, що покохала іншого, герой з Манфреда перетворюється в Отелло при циганці Земфире. Він забуває, що сам проголошував свободу і чесність, не чує сумній історії любові батька дружини про те, як він залишився з кинутої вітряної матір’ю, маленькою донькою, але зберіг любов у своєму серці.

У фіналі Алеко підстерігає коханців і вбиває спочатку чоловіка, потім невірну дружину. Цигани в особі батька Земфіри звинувачують його в гордості і егоїзмі, а також бажання волі тільки для себе. Вони кидають його з возом і йдуть своїм шляхом. Але і Алеко зникає.