Біляші з м’ясом — дуже смачні домашні рецепти

Вітаю тебе, мій дорогий друг і читач. Звичайно за назвою зрозуміло, що у нас сьогодні дуже смачна домашня тема.

Близько сорока років тому біляші можна було привести в приклад як єдиний варіант фастфуду. Інший вуличної їжі не було. В основному — м’ясні котлети, сосиски в тісті, булочки з незрозумілою начинкою — ось і весь убогий вибір того часу. Біляші були найпривабливіші з усього. Порушували просто шалений апетит. М’яса у них було трохи більше, ну і ціна відповідно вище.

У нашій родині купувати їжу на вулиці вважалося неправильним. Та й купа страшилок ходило тоді на цю тему, від яких ставало смішно. Справа не в перебільшеному питанні про «походження» м’яса для пиріжків.

Насправді заклади громадського харчування, а конкретно підприємливі люди того часу, ганяючись за прибутком завжди порушували всі санітарні норми. Економили буквально на всьому. Це не тільки пальників масло для фритюру, яке не змінювалося в належний час. Але і фарш низького сорту. Робили його з м’яса не кращої якості, часто додаючи в нього все що залишалося після оброблення туші. Обрізки, сполучні тканини і т. д.

Так що поїсти соковиті і смачні біляші вдавалося тільки під час великих сімейних свят або довгих вихідних. Зазвичай рідні збиралися у бабусі, в її хаті з просторим двором. Заздалегідь вирішувалося, що будемо готувати, привозилися продукти. Пам’ятаю, що процес завжди йшов шумно, весело, із запалом. Що важливо, швидко. Особливо якщо замісом тіста, ліпленням та спекотної займалося кілька людей. Такий собі невеликий конвеєр.

Замішувала тісто тільки бабуся. Подрібнювати м’ясо або цибуля довірялося нам. Найчастіше це був яловичий фарш з курдючним жиром. Потім всі інгредієнти добре перемішувалися. Приправи, сіль і гостроту теж контролювала господиня дому. Та й готування безпосередньо теж. Смажила завжди у своєму казані і зі своєю шумівкою. Ось такі справи.

Ну і перш ніж розповісти про рецепті приготування смачних домашніх біляшів з м’ясом кілька порад:

  • Тісто для біляшів повинно бути добре вымешано. Можна приготувати його на сметані, кефірі або навіть воді. Особливо приділіть увагу дріжджове. Йому обов’язково потрібно тепле місце і відсутність протягів.
  • Щоб вийшла соковита начинка можна використовувати три правила. Перше, неодмінно додайте одну частину жиру (баранини або свинини). Друге, більше цибулі — більше соку! І не забудьте його прим’яти, так він буде занадто гірчити. Третє, додайте трохи вершків, молока або простої води.
  • Якщо готуєте закриті біляші і побоюєтеся, що цибуля буде хрустіти на зубах. Пасеруйте його заздалегідь. Так ви отримаєте дуже ароматну начинку.
  • Хочете домогтися пишності, обов’язково готуйте тісто на дріжджовий опарі і дайте йому піднятися в 2 рази.
  • Правильний біляш ліпитися приплюснутим, щоб вистачило часу пропектися начинці. При відправці на обжарку не обвалюйте його в тесті, так зіпсуватися і зовнішній вигляд продукту і якість самого масла.
  • Якщо хочете щоб біляш не прилипав до рук, а борошно використовувати побоюєтеся, змастіть руки невеликою кількістю рослинного масла без запаху.
  • Смажити потрібно в казані або сковороді з глибоким товстим дном, біляші повинні вільно плавати в маслі не торкаючись дна.

На цьому з рекомендаціями все. Інше буду описувати по ходу дії.