Аналіз вірша Мандельштама «На блідо-голубій емалі… »

Осип Мандельштам протягом усього творчого шляху намагався закарбувати у своїх віршованих роботах не тільки почуття, емоції, думки, які переповнювали його душу. Він намагався передати на папері окремі моменти свого буття, з яких і складається все життя.

У 1909 році у друк надходить новий вірш «На блідо-голубій емалі… ». На його написання, автора наштовхує прихід весни, поступове зникнення снігу, перші теплі сонячні промені, приліт птахів. Але, основна увага автора забирають білосніжні стовбури тоненьких берізок, які розмальовані чорними візерунками. Ці узори нагадують авторові малюнки на фарфоровому посуді, які влучно накреслені. В такому порівнянні, Осип Емільович намагається показати зв’язок звичайних речей, які можуть залишитися у вічності.

Звичайно, якщо логічно міркувати, то порцеляновий посуд може залишитися в нашому користуванні набагато довше, ніж пейзаж блакитного небо і стовбури беріз. Однак, вносячи такі рядки та всі пережиті емоції в свої творчі роботи, Мандельштам увічнив такий простий, звичайний і досить холодний пейзаж.

Вчитуючись зараз в рядки даної роботи, кожен з нас уявляє собі прохолодний квітневий день, коли можна підняти голову догори і побачити чисте, безхмарне небо. А на його тлі, гілки беріз утворюють своєрідну павутину.

У вірші «На блідо–голубій емалі… » є ще один прекрасний образ, який Мандельштам бажав увічнити. Це морозні візерунки, які залишилися на вікнах будинків після весняних заморозків. Звичайно, теплі сонячні промені швидко перуть їх зі скляних поверхонь. Однак можна вловити той чудовий момент і отримати задоволення від природного чарівництва.

Осип Емільович у своїй роботі намагається донести думку про те, що в житті можна насолоджуватися навіть самими малими принадами, які залишаться в наших памятях надовго.