Як ви розумієте слова Конфуція: «Боягузтво — в тому, щоб знати, що має робити, і не робити цього»?

Конфуцій був великим мислителем, його ідеологію знає весь світ, його висловлювання наповнені глибокою філософією. Боягузливий людина не настільки дурний, як думає суспільство. Адже він розуміє, чого боїться, що йому загрожує небезпека. І в першу чергу, він думає про те, як вберегти своє життя, а лише потім про те, що наражає на небезпеку інших людей. Усвідомлюючи це, боягуз приймає єдине вірне, на його погляд, рішення – відступати. Це може стосуватися будь-яких питань: втекти з останнього уроку, не заступитися за дівчину і навіть здати одного, щоб самому не потрапити в біду.

Безліч істеричних прикладів підтверджують слова Конфуція. Під час війни, боягуз розуміє що потрібно зробити добрий вчинок, щоб зберегти від загибелі товаришів по службі, але щоб це зробити, потрібно ризикувати своїм життям. І розуміючи всю відповідальність і гостроту ситуації, боягуз, подібно черепасі ховається в панцир. Наодинці з собою такій людині добре тому, що він несе відповідальність тільки за себе. Не потрібно нікому допомагати, думати про чужих бідах.

Боягузтво Євгенія Онєгіна викликає обурення у всіх читачів. Але, дивуватися тут нічому – Онєгін – кохані суспільства, інтелігент, володів французькою мовою і добре танцював. Він знав, що може скасувати дуель, але якби він так вчинив, то він нього відвернувся би вищий світ і він втратив би ту популярність, яку мав. Усвідомлюючи це, він робить невірне рішення і з особливим холоднокровністю вбиває одного.

Підводять підсумок, можна сказати, що вислів Конфуція змушує замислитися над своєю поведінкою. Скільки разів ми знали, як треба робити, але надходили інакше! Людська слабкість і боягузтво не дозволяє чинити правильно. Це навіть, швидше, інстинкт самозбереження. Не кожен чоловік готовий пожертвувати життям заради іншого. Хоча у воєнні роки, навіть маленькі діти, не боячись смерті, йшли на війну і здійснювали справжні подвиги.