Образ Вані в казці Паустовського «Заячі лапи»

У казці Паустовського «Заячі лапи» одним з головних героїв твору стає Ваня Малявін. Перед читачем постає образ хлопчика. Він дуже добрий, чуйний і любить всім серцем свого діда. Хлопчик, любить тварин. Він дуже дбайливо ставиться до пораненому на пожежі зайцю, і несе його на лікування до ветеринара.

Але в кабінеті лікаря Ваню чекало розчарування. Хлопчині, з сумним і протяжної від болю зайцем відмовили в допомозі. Доктор вигнав хлопчика, назвавши його при цьому «огольцом». Хлопчик намагався заперечити ветеринара, і пояснював, у чому незвичайність зайця, але той не побажав його навіть слухати.

Від гіркої образи, хлопчина стояв і плакав разом з зайцем. Йому було дуже шкода вухатого одного, і він нарікав на те, що нічого не може для зайця зробити. Хлопчик був так само, як і його дідусь, вдячний зайцю. Напередодні під час пожежі, рятуючись від вогню, заєць, і сам того не відаючи, вивів діда Ларіона з самого пекла. Дідок був мисливцем, і блукав в ту пору по лісі. Відчувши дим, він поспішив вибратися з гущавини, але було пізно, полум’я його майже наздогнало. В цей час, старий запримітив спасающегося зайця і пішов за ним. У зайця сильно обгоріли лапи. Тому дідусь відправив свого спасителя з онуком за допомогою до фахівця.

Хлопчик не знав, куди йому далі йти і що робити. Відчай вже поселялось в його свідомість, але в цей момент допомога прийшла звідти, звідки не чекали. Баба Онися поспішила заспокоїти засмученого хлопця. Вона бачила, як він переживає, і як дорогий йому цей заєць, тому підказала, кого їм з дідом потрібно знайти в місті.

Ця інформація подарувала хлопчику надію на те, що зайця, ще можливо вилікувати, і він буде жити. Ваня настільки перейнявся до бідному тварині, що сприймав його біль, як особисту трагедію. Очевидно, що його ставлення до живих істот, набагато краще, ніж у лікаря, який щодня змушений їх лікувати.

Хлопчик залишився в місті у Карла Петровича доглядати за зайцем. Він цілком присвятив себе цій справі, і можливо в подальшому це вплине на його вибір професії. Ваня Малявін стане саме ветеринаром. Тільки на відміну від місцевого лікаря, він не буде обирати для себе пацієнтів – яких лікувати, а яких ні. Хлопчик буде по-доброму і з особливою турботою ставиться до будь-якій живій істоті. В його палкому і милосердного серце, вистачить любові на всіх.

Той фатальний день у ветеринара не пройшов для Вані Малявіна даром. Він побачив, що не всі люди відкриті душею і серцем, по відношенню до інших. Він зрозумів, що жорстокість і безсердечність часом переважає серед людей, але це не означає, що потрібно їм уподібнюватися.

Для Вані, живим прикладом стане його добродушний дід і Карл Петрович. Чоловік, хоч і виявився дитячим лікарем, але після довгих умовлянь і розповіді діда, все ж взявся за лікування обпаленої зайця. Саме на них, хлопчик і далі буде рівнятися, а значить, стане справжнім фахівцем своєї улюбленої справи. Його, як і Карла Петровича, буде знати вся округа, і він усім, хто звернувся обов’язково допоможе.