Що таке материнська любов?

Що є сильніше материнської любові? Це саме та любов, яка довго терпить, не шукає свого, все покриває, все переносить. Ми з народження перебуваємо в материнській любові, як у коконі. Це наша захист і опора, але не завжди ми цінуємо цю любов, часто дратуємося турботою про нас, уже дорослих. І, тільки коли мати йде з життя, розуміємо, який скарб ми втратили.

В оповіданні Михайла Агєєва «Випадок з грошима» герой, звичайно, любить свою маму, але легкодухо соромиться її непрезентабельного вигляду перед товаришами. Він мав намір пробігти повз неї невпізнаним, але мама, звісно, впізнала сина. Вона принесла забуті сином гроші для оплати навчання, щоб він не хвилювався. Син же був грубий з нею. Однокласникам він не зізнався, що це його мати, назвав її зубожілій гувернанткою, шукає місце, і разом зі своїми товаришами сміявся над нею. Він вступив зрадницьки. Для матері хлопчика стало очевидним, що синові соромно перед друзями за її бідну, поношений одяг, за її старість (звичайно, вона економила на собі заради сина). Заплативши за гімназію, вона, згорбившись, пішла додому і більше до сина не підійшла. Погляд її був винуватим і сумним. Безумовно, вона виправдала і пробачила сина, адже материнська любов прощає все. Але хіба можна ображати свою матір?

Якщо говорити про силу материнської любові, то можна згадати вірш Дмитра Кедріна «Серце», в основу якого покладена українська легенда. У вірші йдеться про те, як козак, одержимий любов’ю до дивчине Оксані, на прохання її приносить коханої у рушнику серце матері. Сходячи на ганок, козак спіткнувся, випустив серце, і вона запитала його: «Не забився, синку?». Навіть вирване з грудей рідним сином серце матері продовжує хворіти про нього.

Письменник А. Фадєєв у спогадах про свою матір оповідає про гіркоти, пережиту ним у материнської могили. Він застерігає молодих людей від таких вчинків щодо батьків, про яких доведеться журитися до кінця життя.

Письменник А. Алексин закликає берегти матерів так само, як вони бережуть своїх дітей. Алексин зазначає жертовність, властиву матерям, і природність її, але, вважає письменник, діти з тією ж природністю повинні опиратися нестримного шляхетності материнських жертв, а не сприймати їх як належне. Адже прийде час, і настане розкаяння.

Підводячи підсумок, можна назвати материнську любов безмірної. Це безцінний дар, яким діти цінують не завжди. Але необхідно цінувати цю любов, а не використовувати її, інакше відгукнеться холодність до матері неминучою розплатою.