Аналіз вірша Брюсова «Юному поетові»

Валерія Брюсова без частки сумніву можна назвати батьком російського символізму. Хоча символісти були супротивниками різних вчень і теорій, Валерій Якович дозволив собі залишити якесь напутнє лист для поетів майбутніх поколінь.

Вірш «Юному поетові» було написано в 1896 році. Воно є збірниками заповідей, яким неодмінно повинен слідувати майбутній поет. Якщо говорити коротко, то на думку Брюсова, справжній поет повинен бути егоїстом, не відчувати жалості до оточуючих, а основна мета його життя повинна укладатися з служінні мистецтву.

У своєму вірші Брюсов закликав своїх послідовників не жити сьогоднішнім днем, а думати про майбутнє.

Перший прийми: не живи справжнім,

Тільки прийдешнє — область поета.

Автор був переконаний, що справжнє призначення поета може розкритися лише в майбутньому.

Потрібно сказати, що в кінці 19 на початку 20 століття в російському суспільстві починають зароджуватися революційні ідеї, які йшли врозріз з філософією символістів. Брюсов, розуміючи такий стан речей, дотримувався тієї точки зору, що тільки час може поставити все на свої місця. Так і сталося. Сьогодні революційні ідеї та література є утопічною, а твори Брюсова стали класикою світової літератури.

Другий заповіт Брюсова полягає в любові до себе самого. Поет виходив з того, що кожна людина індивідуальна, кожен є творінням природи. Не потрібно рівнятися на інших і слідувати модним тенденціям. Потрібно зуміти знайти в собі індивідуальність і розвивати її. Також Брюсов висловлював думку про те, що душу поета може зрозуміти тільки він сам. Тому рядка «сам себе полюби безмежно» можна розглядати, як спосіб захисту своєї індивідуальності і свого стилю від зовнішнього світу.

Крім усього, Брюсов закликає відмовитися від жалю. Він вважає, що співчуття є перешкодою для творчості символістів. Адже якщо ти проявиш співчуття до людини, то обов’язково заглянеш в його душу, а потім, як наслідок, загрузнеш в його проблемах. Саме від цього Брюсов просив утримуватися майбутніх поетів. На його думку, поезія не повинна бути обтяжена земним буттям, а бути тонкою і піднесеною.