Образ доктор Карла Петровича в казці Паустовського «Заячі лапи»

Розповідь Костянтина Георгійовича Паустовського «Заячі лапи» – дивовижна історія про те, як маленький зайченя врятував життя людини. Причому, мисливця, який у нього стріляв. Автор на прикладі головних героїв показує суть людських стосунків, важливу рису – на добро відповідати добром. А крім цього закликає нас берегти природу і братів наших менших.

У невеликому за обсягом оповіданні кілька героїв: старий Ларіон Малявін, його онук, баба Онися, аптекар, ветеринар, дитячий лікар Карл Петрович, сам зайчик. Кожен з образів змальований Паустовським яскраво і своєрідно.

Наприклад, доктор, до якого звертаються за допомогою дід Ларіон і його внучок Ваня. Про нього герої дізнаються від бабки Анисьи. Причому, та навіть адреси його не називає, каже, що він живе в місті. Дід з онуком довго розпитують перехожих, от тільки ніхто толком і не знає, де такий доктор живе. Ларіон намагається з’ясувати про лікаря у толстого і сердитого аптекаря. Чоловік знає Карла Петровича. Тільки не хоче називати адресу, пояснюючи своє небажання тим, що Корш давно не приймає. Старий, вже в якомусь відчаї, боязко розповідає аптекарю, навіщо йому знадобився доктор. Це був останній шанс врятувати обпаленої зайця. Аптекар довго мовчав, а потім в серцях вигукнув адреса: «Поштова вулиця, три!»

І ось перед нами, читачами, той самий доктор, Карл Петрович Корш. Зовнішність його Паустовський малює за допомогою тільки однієї деталі – скуйовджені сиві брови. Ми розуміємо, що лікар – людина похилого віку, давно не практикує. Корш сердиться, почувши, що потрібно лікувати зайця. Він дитячий лікар, і пацієнти у нього зовсім інші. Старий відволік Карла Петровича від захоплюючого заняття – гри на роялі. Доктор поринув у солодкі звуки сумної мелодії. Він відпочивав. Можливо, прохання подивитися хворого досі не рідкісні. І це теж не подобається Коршу. Але дослухавши до кінця дивовижну історію, що відбулася з дідом Ларионом, доктор погодився врятувати зайченя. Карл Петрович – людина широкої душі. Він доктор, і не може поступити інакше. Лікувальна справа – істинне покликання людини. Недарма слава про нього йде далеко за межі міста.

Карл Петрович вилікував зайченя, який отримав сильні опіки під час страшного лісової пожежі. Скоро про цю подію знав весь маленьке містечко. І навіть співробітник московської газети приходив брати інтерв’ю у Корша. Але лікар не пишався своїм вчинком, він діяв за велінням серця, так як повинен був вчинити справжній лікар, який обрав цю нелегку справу. Нехай лікарська практика далеко позаду, і карл Петрович тепер на заслуженому відпочинку, тільки от величезне серце не може перестати переживати за хворих, знову і знову рятувати, лікувати, допомагати…

Костянтин Георгійович Паустовський на сторінках свого невеликого оповідання «Заячі лапи» показує багато героїв, всі вони люди з величезною душею, здатні на співчуття і благородні вчинки. Він не дає докладного опису їх зовнішності, але цього зовсім і не потрібно.