Чи згодні Ви з висловлюванням А. П. Чехова: «Вірність – це якість, що втратили люди, але зберегли собаки»?

Вірність закладена у собак природою. Вони не можуть зрадити свого господаря, можуть пожертвувати своїм життям заради нього. Саме тому ці тварини допомагають людям розслідувати злочини, шукати зниклих людей. Але не можу погодитися з тим, що всі люди – зрадники. Звичайно, не у всіх моральні ідеали стоять на першому місці в житті, але я б не стала так узагальнювати. В моєму серці ще жевріє надія, що люди можуть залишатися вірними собі, Батьківщині, своїм принципам, рідним і близьким людям. Я думаю, що твори літератури допоможуть мені розібратися в цьому непростому питанні.

Я б хотіла, в першу чергу, довести свою точку зору про вірність собак. Допоможе мені в цьому розповідь Чехова «Каштанка». Собака втратила свого господаря, і її підібрав інший чоловік. Така ситуація досить часто зустрічається в повсякденному житті. Випадково на арені цирку Каштанка бачить свого колишнього господаря і неодмінно прямує до нього. Ось вона, собача вірність. Ці тварини, на відміну від людей, можуть пробачити помилки людям і відповісти любов’ю і прихильністю на добре ставлення до них. Історія Каштанки закінчилася добре.

Можна навести ще приклади вірності собаки з твору Купріна «Білий пудель». Там пес не зміг проміняти господарів-дітей на інших людей. І діти не змогли продати свого вірного друга. До речі, цей приклад не дозволяє нам вважати, що всі люди – зрадники. Юні вуличні музиканти могли з легкістю відмовитися від тварини в обмін на гроші, але совість не дозволила їм поступити таким чином.

У романі Пушкіна «Євгеній Онєгін» образ Тетяни Ларіної вважається символом чистоти, моральності та порядності. Ця дівчина залишилася вірна своєму старому нелюбу чоловікові і не піддалася на миттєві почуття до Євгена. Вірність сім’ї для неї була понад власних бажань. Проаналізувавши ці приклади, я не можу стверджувати, що всі люди втратили вірність.

Я дотримуюся оптимістичних поглядів на життя. Не всі люди можуть змінити, «піти по головах» заради досягнення цілей або задоволення своїх бажань. Залишилося ще щось моральне в сьогоднішньому світі, де правлять гроші.

Я не можу, звичайно, сперечатися з А. П. Чеховим, шановним російським письменником, але дозволю собі не погодитися з його точкою зору. Висоцький навіть говорив, що «вірність – це валюта, яка ніколи не знеціниться», тому стверджувати, що сьогодні люди втратили це моральна якість, помилково.