Як Ви розумієте вислів Ст. Гюго: «Наполовину друг — зрадник наполовину»?

Цитату великого французького письменника Віктора Гюго: «Наполовину друг – зрадник наполовину» можна розглядати під різними кутами. З одного боку, будь-яка близька людина може виявитися невірним, нікому не можна довіряти повною мірою. В якійсь мірі, Гюго був прав. Людина – істота досить непередбачуване, сьогодні він може підтримувати добрі стосунки зі своїм «другом», а завтра розчаруватися в ньому і знайти заміну. Дружба, на мою думку, це ризик, що тебе обдурять або зрадять. Звичайно, це твердження може бути помилковим, але від такої ситуації жоден з нас не застрахований.

Ще я бачу цю цитату під іншим кутом. Один наполовину – це лицемірна людина. Не кожен може відразу побачити нечесного людини товариша. Буває так, що ти вважаєш когось другом, а він тебе просто використовують у корисливих цілях. Щоб краще розібратися зі значенням цієї цитати, краще звернутися до творів російської літератури.

Олексій Швабрин з повісті А. С. Пушкіна «Капітанська дочка» постає перед читачами як близький товариш Петра Гриньова. Але незабаром цей персонаж відкривається зовсім з негативного боку: він зрадив Петра, зводить наклеп на Машу Миронову, кидає товаришів по фортеці напризволяще і переходить на бік Пугачова.

Швабрин – корисливий і лицемірна людина. Гриньов не одразу зрозумів його сутність і вважав цю людину своїм другом. Проте невдовзі він зрозумів, з ким зв’язався. Мені здається, що досвід друга-зрадника допомагає людині надалі не довіряти кожній людині і бути більш обачним у спілкуванні з малознайомими людьми.

Ще один варіант дружби, яка погано закінчилася, це відносини між Онєгіним і Ленським в романі А. С. Пушкіна «Євгеній Онєгін». Обидва цих героя обговорювали нагальні проблеми, мали багато спільного. В цій дружбі, на мою думку, виявився зрадником Онєгін, тому що він некоректно повівся з Ольгою Ларіної, чим і була викликана дуель. У сутичці між друзями Ленський поплатився життям, а Євген навіть не убивался з приводу смерті «друга».

Пушкін у своїх творах просить читачів обережно ставитися до своїх друзів, адже вони дуже легко перетворюються на зрадників. Не дарма в народі кажуть: «З людиною треба пуд солі з’їсти, щоб зрозуміти, іншому він тобі є». Я теж вважаю, що справжня дружба випробовується часом.