«Бідна Ліза» – короткий зміст (переказ)

В одному з підмосковних селищ, в районі Симонова монастиря, Ліза жила зі своєю матір’ю. Родина дівчини жила заможно, але після смерті батька дівчина з матір’ю поступово стали бідніти. Лізина мати з кожним днем ставала все слабкіше і слабкіше, і з часом не могла більше працювати. Ліза, не дивлячись на свої юні роки, працювала за двох. Вона не відмовлялася ні від якої роботи. Якщо було потрібно, вона займалася рукоділлям, в теплу пору року збирала квіти і ягоди на продаж.

В один з весняних днів, Ліза нарвала конвалій і пішла в Москву, щоб продати квіти. На одній з вулиць міста, дівчина зустріла хлопця, який захотів купити у неї конвалії. За квіти він запропонував Лізі цілий рубль, замість п’яти копійок, які просила дівчина. Звичайно ж, дівчина не могла прийняти таку суму грошей. Молодий чоловік не став наполягати і сказав, що тепер завжди буде купувати квіти у Лізи. Також, він попросив дівчину їх збирати виключно для нього.

Повернувшись додому, Ліза розповіла матері свою історію з квітами. На наступний день дівчина назбирала найкрасивіші конвалії і відправилася в місто до свого нового знайомого. На жаль, вони не зустрілися. Ліза викинула квіти в річку і пішла додому засмученою. Наступним ввечері дівчина побачила, що московський незнайомець йде до їхнього дому. Старенька мати зустріла хлопця на порозі будинку. Молодого чоловіка звали Ераст. Він здався їй дуже вихованим і доброю людиною. Ераст підтвердив, що хоче купувати квіти у дівчини. Він навіть готовий приїжджати за ними до Лізи додому.

Ераст походив з багатого дворянського роду. Він володів гострим розумом і добрим серцем, але був дуже вітряним по натурі. Жив Ераст в своє задоволення, потопаючи в утіхах світського життя. Але світські забави не приносили хлопцеві задоволення. Перша зустріч з Лізою вразила хлопця. Ераст думав, що в красі і безпосередності дівчини, він знайшов те, що хотів.

Так, між молодими людьми зав’язалися чисті, непорочні відносини.

Так тривало кілька тижнів. В один із днів Ліза була дуже сумна і сумна. Вона розповіла Ерасту, що матінка хоче видати її заміж за сина одного з багатих селян. Молодий чоловік, намагаючись втішити дівчину, сказав, що забере її до себе в місто, і вони будуть жити однією сім’єю. На що Ліза заперечила йому. Адже Ераст був дворянином, а вона простою селянкою і за законами того часу вони не могли бути разом. Ераст сказав, що дуже любить Лізу і для нього не важливо, що скажуть оточуючі. У цей момент почуття охопили молодих людей, і дівчина втратила свою невинність.

Почуття ніжності вмить змінилися почуттями страху. Ліза гірко плакала, засуджуючи свій вчинок.

Після цього випадку відносини Ераста і Лізи змінилися. Дівчина все також любила хлопця, а для Ераста все стало буденним.

В один із днів, Ераст сказав Лізі, що йому треба йти на службу в армію. Ліза дуже важко переживає їх розлуку, але продовжує любити Ераста і вірить у щасливе життя після його повернення зі служби.

Через два місяці Ліза зустріла Ераста в Москві. Він їхав у розкішній кареті і зупинився біля великого будинку. Побачивши дівчину, Ераст завів її в одну з кімнат будинку і повідомив, що заручений. Тут же він наказав прислузі вивести дівчину з двору будинку.

Вийшовши на вулицю, Ліза не знала, що робити. Вона довго ходила вулицями міста, після чого прийшла на берег ставка, де не так давно проходили її побачення з Ерастом. Минулі спогади заподіяли дівчині ще більший біль. Покликавши сусідську дівчинку, яка проходила мило, Ліза передала їй всі гроші і попросила віддати її матері. Після цього Ліза кинулася у воду і втопилася.

Після цієї новини, мати Лізи померла на місці.

Ераст, всю решту життя, вініл себе в смерті Лізи. Швидше за все, він продовжував любити дівчину. Одруження з багатою вдовою була вимушеною, адже він спустив свій стан в карти. Можливо, вони знайдуть примирення, але вже в іншому світі.