У чому трагедія Григорія Мелехова? (по роману Шолохова «Тихий Дон»)

Одним з найяскравіших героїв роману М. А. Шолохова «Тихий Дон» є справедливий і добрий козак – Григорій Мелехов. На своєму життєвому шляху він бачив багато горя, адже пройшов через першу світову війну і брав участь у громадянській війні. Його погляди на життя були не сумісні з тією обстановкою, що діялося навколо. Григорія постійно намагався знайти істину, дізнатися потреба і необхідність відбуваються навколо подій.

Однак, війна далека від понять справедливості, чесності і порядку. У кожному таборі діють свої принципи, яких потрібно беззаперечно дотримуватися. От і не міг Мелехов визначитися, до якого табору пристати. Спочатку дослужився герой до білогвардійського офіцера, однак, трохи пізніше став займати позиції червоних.

Саме такі поневіряння і зробили Григорія зайвим, відчуженим від життя. Козак знаходиться в постійному пошуку правди, він намагається знайти відповіді на всі хвилюючі його питання. У процесі таких потрясінь і проходить більша частина його далеко нещасливого життя.

Не вдалося Григорію побудувати і особисті взаємини з жінками. Залишив він улюблену Аксенію і взяв у дружини «чуже», не рідну Наталю. Жив він з нею без взаємних почуттів. Лише в саму важку хвилину життя, вирішив повернутися на рідні землі, побачитися з рідною душею, з єдиною Ксенією. Покликав Мелехов дівчину за собою, а вона й погодилася. Тільки ось, на ворожій землі, потрапила Астахова під кулю і загинула. Така втрата стала найстрашнішою в життя нещасливого козака. Війна забрала в нього всю рідню, всю його родину. У живих залишився тільки син, який і став подальшим сенсом життя.

На мою думку, доля Григорія Мелехова була надзвичайно трагічна. На прикладі цієї людини, автор роману намагається показати, як ламаються долі і життя людей в часи змінних подій в державі.