Аналіз вірша Тютчева «Не те, що мніть ви, природа…»

Творча робота Ф. Тютчева «Не те, що мніть ви, природа … » є якимось віршем–зверненням. Тільки в його рядках автор звертається не до правителям, як це зазвичай прийнято. Він намагається звернутися до того чоловіка, який абсолютно не сприймає природу, з її красою, з її принадами, який називає її бездушною, безглуздою. Адже, Федір Тютчев надзвичайно любив природу, бачив у ній душу. Тому, такі думки оточуючих просто поранили його свідомість, викликали бурю емоцій і збурень.

Первісна друк даного вірша піддалася жорсткій критиці. У процесі публікації були вилучені деякі рядки, які суперечили церковним законам того часу. А через кілька років, після прохання відновити втрачені фрази, Тютчев не зміг цього зробити, адже забув текст.

Існує думка, що свою роботу Тютчев Ф. написав у відповідь на вірш Батюшкова «Є насолода і в дикості лісів … ». Автор називав природу рідною матір’ю, яка ближче всього до душі. Саме таке розуміння було в свідомості і Федора Тютчева, тому, він поважав і захоплювався творчістю Батюшкова.

У своїй роботі, поет висловлює протест тим людям, які вважають, що можуть зазіхати на суверенність природи, нескінченно втручатися в її простори, втручатися в природні процеси. Також, його душу непокоїли думки церковників, які вважали природу лише «зліпком», створеним за допомогою всевишньої сили.

Протягом усього своєї творчості Федір Тютчев оспівує природу, складають про неї прекрасні віршовані рядки. Його роботи були справжніми шедеврами, які отримали світове визнання. Одним з них і став вірш «Не те, що мніть ви, природа … ». В ньому яскраво і впевнено виражені всі думки, всі переживання автора.