Твір-опис дії: «Як я пекла торт»

Насувався мамин день народження. До цього дня я завжди щось робила своїми руками. На цей раз у мене з’явилася ідея, яка мені дуже сподобалася. Ідея — спекти торт. Один раз я пекла його разом з мамою, інший раз — на уроці домоводства з дівчатками під керівництвом вчительки. Тепер я повинна зробити це самостійно. Трохи страшно, але дуже хочеться зробити мамі сюрприз.

Для початку я взяла з полиці кулінарну книгу, відшукала в ній знайомий рецепт. Треба перевірити, чи всі потрібні продукти є в будинку. Так, все є, моя мама запаслива господиня. Тепер приступимо.

Спочатку я стала просіяти борошно. При цьому кухонне простір навколо мене в радіусі п’ятдесяти сантиметрів стало припудреними разом з кошеням Мурзіком, який крутиться під ногами. З борошном покінчено.

Наступний етап — відділення білки від жовтків. Дещо з цим впоралася. Білки вирушили в холодильник, а жовтки я стала старанно збивати віночком, попередньо додавши до них цукор. Важка це робота…. Тепер до збитого результату додаю ванілін, трохи крохмалю. Перемішуємо до однорідної маси, яку переміщаю у форму. Форму не забула змастити маслом! Тепер відправляю тісто в духовку.

Турбуюся, як воно підніметься. Все я поклала? Нарешті, аромат здобного тіста наповнив кухню. Перевіряю: корж випікся. Я викладаю його на пергамент. Даремно боялася: він добре підрум’яниться, смачно пахне. Мурзик проявляє інтерес до коржу і сильно мені докучає.

А ось тепер я беруся за полуницю, тру її через сито. Сік на руках, закапала стіл. Готове місиво. Треба ще правильно розвести желатин, що я і роблю. Потім у протерту полуницю додаю розведений желатин, сир і сметану. Всю цю суміш я доводжу до однорідного стану. Виходить начинка. Я накладаю її на перший корж і накриваю зверху іншим.

Останнє, що потрібно зробити — оформити торт. У хід йдуть найбільш гарні ягоди полуниці. Невже я закінчила? Прискіпливо оглянула своє творіння. Для початку зовсім непогано. Скоро повернеться з роботи мама, треба встигнути відмити кухню, а заодно й Мурзика.

На наступний день мій торт красувався на святковому столі. Мама сказала мені, що це чудовий подарунок. Всі гості похвалили мій торт, а тато сказав, що з мене вийде гарна господиня, як мама.