Твір-опис за картиною В. М. Васнецова «Богатирі»

Картина Ст. Васнецова «Богатирі» писалася близько тридцяти років і була остаточно завершена в 1898 році. У цей період популярним мотивом творчості були народні мотиви, фольклорні замальовки. Картина невдовзі була придбана для Третьяковської галереї.

З цього полотна на нас дивляться відомі богатирі, герої російських билин: Ілля Муромець, Альоша Попович і Добриня Микитич. Багато хто вважає, що головний билинний герой – Ілля Муромець – це вигаданий персонаж, але це судження невірно. Російський богатир був реальним персонажем, реальною людиною і всі події, пов’язані з ним теж реальні. Також, після своїх ратних подвигів він пішов у ченці і віднесений до лику святих.

Ілля Муромець зображений по центру картини, виділяється своєю масивністю. Він вдумливо дивиться вперед, як ніби виглядає наближення ворога. На рукавичці у нього булава, а на сідлі – спис. У нього чорний вороний кінь, який схилив голову з шикарною гривою, набік. Разом традиційної упряжки – металева ланцюг, що ще раз підкреслює писання про коні, що він лютий звір.

Добриня Микитич розташувався ліворуч від Іллі Муромця. Він зображений з густою рудою бородою, мечем і щитом у руках. Богатир на білому коні, який здається трохи втомленим. Погляд богатиря лютий і мужній, здається, що він у будь-яку хвилину готовий кинутися в бій.

Праворуч на картині Альоша Попович – наймолодший з них, він озброєний луком зі стрілами, але він також гусляр, про що свідчать гуслі на сідлі.

Для того, що створити такі реалістичні портрети богатирів, Васнєцов звертався до історичної літератури, щоб уникнути неточностей. Він майстерно намалював всі деталі, щоб образи були достовірними і точно передав характер богатирів.

Втомлені коні богатирів, дають нам зрозуміти, що дорога у них неблизька, вони зупинилися, щоб перепочити і продовжити шлях далі з новими силами. Можливо, в такі моменти, Альоша Попович починав грати на гуслях нехитру мелодію, щоб налаштувати своїх товаришів на потрібний бойовий лад.

Природа зображена геніально: дивлячись на картину, неможливо відірвати очей від богатирів, тільки потім помічаєш пейзаж. Трава і чагарники зображені мініатюрно, це необхідно, щоб показати богатирську стати і велич.

На задньому плані видніється ліс, намальований у темно-зеленому кольорі. Небо нам нагадує язики полум’я, тільки попелястого кольору, які повторюють обриси богатирів. А за ними сірі хмари, які говорять про наближення біди і тривоги.