Твір-опис за картиною А. В. Лактіонова «Лист з фронту»

Олександр Іванович Лактіонов відноситься до відомим і видатним радянським митцям, роботи якого найчастіше були присвячені простому народу і людям. Однією з таких творчих робіт є полотно «Лист з фронту», яке здалося на загальний огляд в 1947 році.

Картина була створена на тлі душевних переживань художника, після закінчення Другої світової війни. Всі події тих років були ще свіжі в пам’яті.

На полотні зображена група людей. Швидше за все, вони сусіди чи родичі, які отримали лист з фронту і уважно вслухаються в його зміст.

Текст листа зачитує хлопчисько. Він сидить на стільці, а навколо його оточують дорослі. Я думаю, це лист від його батька, який знаходився в самому центрі військових подій.

На ґанку стоїть жінка, з червоною пов’язкою на руці. Біля дверей стоїть бабуся, а, навпаки хлопчаки зображений ветеран війни, який отримав поранення і змушений був піти у відставку. Навпаки бабусі стояла маленька дівчинка, яка також уважно, як і дорослі, слухала всі новини з листа.

На обличчях героїв картини видно посмішки. А це говорить про одне – в тексті листа хороші новини. Батько хлопчика здоровий і живий, з ним все добре. Думаю, він пише про те, що ворог відступає, і перемога скоро прийде на російські землі. Душі дорослих наповнені вірою в російського солдата, який ціною свого життя, захищає рідний краю і свою сім’ю. Вони моляться про його спасіння, і про швидке повернення з фронту. Їм нічого більше не залишається, як триматися разом і допомагати один одному, протистояти важких часів.

А. В. Лактіонов зобразив полотно у світлих і яскравих тонах. Прекрасний сонячний день повідомляє про швидку перемогу, про припинення війни і настання миру. Прості люди позбудуться від того жаху, який принесла з собою війна. Вони стануть вільними і щасливими.