Полтавська битва – коротко про найголовніше: опис і значення битви під Полтавою, причини перемоги росіян

Полтавська битва відбулася 27 червня 1709 року. Це було генеральна битва між військами Швеції і Росії в ході Північної війни (1700-1721 рр..), в якому шведи зазнали повний розгром і втратили свій було могутність. Російська армія здобула переконливу перемогу, перевага у війні тепер була на боці Росії, яка змусила рахуватися з собою провідні європейські держави.

Попередні події

1700 рік. Навряд чи в той час хтось підозрював про те, що через кілька років на території нинішньої України відбудеться одне з найбільш масштабних битв континентальної Європи. Саме в цьому році закінчилася битва при Нарві, в якій росіяни зазнали поразки. Карл XII продовжує радіти після тріумфальної перемоги.

Історія знає безліч диктаторів, які боролися за світове панування: Юлій Цезар, Чингісхан, Олександр Македонський, Наполеон, Муссоліні, Гітлер. Шведського короля, який прийшов до влади в 15 років, по праву називають однією з найвпливовіших персон у світовій історії. Карл XII був неординарною особистістю: не боявся практично нічого, можливо, саме тому не замислюючись вступив в боротьбу з сильним військом свого часу під проводом Петра І.

Після перемоги під Нарвою він вирішує підкорити собі Європу: спочатку перемогти польського короля Августа ІІ саксонського курфюрста, а потім відкрити доступ до Західних європейських володінь.

Беручи одну перемогу за іншою, Карл XII не забував про одну з наймогутніших імперій – Російської. Тому в 1705 році король приймає рішення розвернути своє військо проти Петра і підпорядкувати собі Москву. Через 3 роки він починає стрімку підготовку, і незабаром прямує у бік російської столиці.

До того часу, як шведи і їх війська опинилися під Полтавою, за найскромнішими підрахунками, вони втратили в боях майже 35 тисяч солдатів. Полтава здавалася шведському полководцю досить легкою здобиччю, яку можна захопити в лічені дні. Але він помилявся.