Може вірність принести людині розчарування?

Всім хочеться, щоб людину оточували тільки вірні люди, які не можуть зрадити. На жаль, ідеального світу не існує і рано чи пізно кожен з нас стикається з зрадою. Таке емоційне потрясіння буває складно пережити, а іноді навіть неможливо.

А може вірність розчаровувати людини? Про це мало хто замислюється у своєму житті. Всі впевнені, що тільки зрада порушує спокій людини та приносить великі страждання. Я вважаю, що немає нічого неможливого і що розчаруватися можна навіть у надмірній вірності.

Князь Андрій Болконський з роману «Війна і світ» Л. Н. Толстого любив Наташу Ростову і вірив їй. Проте дівчина пішла на низький вчинок і змінила молодій людині з Анатолієм Курагиным. Можна зрозуміти почуття князя Андрія, адже свято вірив у чисту любов Наташі. Він постійно задає питання: чому вона змінила з недалеким і нахабним Курагиным? Що вона знайшла в цьому підлому і низькому людині?

Андрій Болконський в гніві, він у всьому звинувачує Наташу. Він розчарувався в тому, що довіряв їй. Мені здається, якби не обставини, то з часом він пробачив їй цей дурний вчинок. Мені здається, що в будь зраду не можна звинувачувати тільки зрадника. Якщо сталася така неприємна ситуація, то чого не вистачало у відносинах між людьми. Може бути, турботи, розуміння, любові або уваги.

З іншого боку, є Тетяна Ларіна, яка не розчарувалася у вірності до свого нелюбу чоловікові. Люблячи Онєгіна всім серцем, вона дає клятву вірності своєму законному чоловікові і обіцяє ніколи не порушувати її. Хто може гарантувати, що вона не розчарується в цьому? На жаль, А. С. Пушкін залишив цей важливий питання відкритим. Як мені здається, до тих пір, поки Тетяна буде поважати свого чоловіка, вона не зрадить його і не зрадить своїм принципам.

А. С. Пушкін зробив свою улюблену героїню взірцем вірності. Але в житті, як правило, ні в чому не можна бути абсолютно впевненим. Всяке може трапитися, адже ми живемо не в ідеальному світі.

Вірність – це чеснота, яка є тільки позитивною. Люди шанують це якість, хоч і не завжди його дотримуються. Буває так, що під час кризи у людини йде переоцінка цінностей, тоді настають розчарування у всьому. Я впевнена, що і у вірності можна розчаруватися, якщо помилкові надії покладати на іншу людину або ідеалізувати його.