Твір-опис за картиною А. О. Кіпренського «Портрет хлопчика Челіщева»

Великим майстром пензля і талановитим портретистом завжди вважався Орест Адамович Кіпренський. З-під його руки у світ вийшло полотно «Портрет хлопчика Челіщева», яке відіграло важливу роль у становленні нового стилю живопису в епоху романтизму.

На темному полотні зображений хлопчик, на вигляд якому років дванадцять – тринадцять. Саме задній темний фон картини дозволяє глядачеві звернути увагу на сам образ хлопчаки.

Особливо виразні очі, які допитливо дивляться вперед. Зачіска героя картини повністю відповідає тому часу, в якому він живе. Його темне волосся закручене в невеликі завитки, які своєрідно спадають на світле личко. Губки у хлопчиська рожевенькі, злегка повненькі і зібрані будиночком. Бровки автор малює у вигляді акуратних дуг, які правильно розташувалися над очима.

Незважаючи на такий юний вік, глядач бачить, що в хлопчиську живе сильний, чоловічий стрижень, який вже готовий надихнути його на досить дорослі вчинки.

Погляд героя говорить про його вдумливості і глибоких роздумах над своєю майбутньою життям.

Одягнений хлопчина у темний піджак, світлу сорочку і яскраво червоний светр. Саме він привертає мою увагу, адже на темному тлі виглядає дуже соковито і гармонійно.

Я думаю, що автор картини хотів зафіксувати і передати той перехідний вік, в якому зараз перебував хлопчик. З одного боку, він ще зовсім дитина, яка любить погуляти і попустувати. Але, з іншого боку, він все частіше стикається зі складними життєвими ситуаціями, з яких потрібно знаходити вихід самому.

Образ героя досить емоційна. На перших погляд, ми не бачимо ні сліз, ні усмішки. Але, якщо вдивитися в риси обличчя ближче, нам, глядачам, стає все зрозуміло. Завдяки прекрасному контрасту світлих і темних відтінків, полотно досить гармонійне і зачаровує.