Образи другорядних героїв в комедії Фонвізіна «Недоросль»

Комедія «Недоук» не дарма наповнена другорядними героями. З їх допомогою, Фонвізін може набагато яскравіше описати побут людей того часу, підкреслити основні риси характеру, якими наділені не тільки дворяни і селяни, а ті інші особистості, прошарку суспільства.

У ході розвитку подій в комедії ми знайомимося з Тарасом Скотининым. Він був братом пані Простакової. Як і більшість, а точніше всі дрібні поміщики, він був неосвіченим, жадібним, жорстоким і неосвіченим. Вся його діяльність і сенс життя пов’язана тільки з власним, скотним двором. Він нещадно відноситься до кріпаком, здирає з селян оброк і показує себе жадібним, але в теж час, боязким людиною.

Ще один другорядний персонаж – няня Еремеевна, постає перед нами як зовсім безвольна, приниженная жінка. Робота няні і виховання сина Митрофана зробила з неї справжню рабиню, яка звиклася зі своїми обов’язками і чесно виконує їх. У неї зникли всі якості вільного людини, вона керувалася почуттям обов’язку і всіляко прислуговувала сім’ї Простакової.

Еремеевна, що сили намагається вберегти Митрофана від вороже налаштованого Скотинина, коли той намагається налетіти і прибити його. Почуття страху постійно долає її. Вона боїться провинитися перед своєю пані, тому, всіляко опікується долею Митрофана.

Що ж няня отримує у відповідь за свою відданість: мерзенні і брудні обзивання пані.

Цікаві та образи домашніх вчителів Митрофана. Прищеплювати знання допомагали йому Кутейкин, Цыфиркин і Вральман.

Кутейкин був викладачем церковнослов’янської та російської мови. Це натура жадібна до грошей. У своїй промові він використовує церковнославянизмы, які отримали під час навчання в духовній семінарії.

Вчитель Цыфиркин не схожий на Кутейкина. Він працьовитий і людяний. Крім своїх викладацьких обов’язків, він допомагає наказним в місті.

Німця Вральмана можна назвати пройдисвітом. Він лише створював видимість вчителя. Після того, як не зміг більше працювати у Стародума, він вирішує стати вчителем, адже за своєю справжньою професією роботи знайти не може. Він всіляко був радий такому ледачому учня, як Митрофан і не намагався навчити його яким-небудь знань.