Важливо бути вірним слову?

Що таке вірність? На цей, здавалося б, легкий питання дуже складно дати правильну відповідь. Це поняття кожен розуміє по-своєму. Для когось бути вірним означає ніколи і ні за що не порушувати власні принципи і переконання, а для іншої людини – присвятити життя якогось певного справ.

А вірність слову? Важливо сьогодні виконувати всі свої обіцянки? Мені здається, що це дуже важливо. На людину, вірного своєму слову, можна покластися, він ніколи не підведе. На мою думку, вищим ступенем обіцянки є клятва. Ось її порушувати ні в якому разі не можна.

Якщо звернутися до героїв російської літератури, то можна помітити, що вони давали обіцянки і в більшості випадків слідували їм. Для мене яскравим прикладом людини, для якого важливо бути вірним своєму слову, є Тетяна Ларіна з роману А. С. Пушкіна «Євгеній Онєгін».

Ця жінка, яка полюбила всім серцем головного героя твору, виходить заміж за іншого чоловіка і дає йому обітницю вірності. Вона переступила свої почуття, поставивши на перше місце у своєму житті власну честь. Цей вчинок заслуговує на повагу і захоплення у читачів, тому що не кожна любляча дівчина зробила б так само. А якщо взяти до уваги час, в якому жила героїня, то порушити клятву чоловікові обернулося б для неї ганьбою. Цього вона не могла допустити. Піддатися своїм раптово власним почуттям досить просто, а зберегти чесність і повага в сім’ї набагато важче. Навіть Євген вперше усвідомив, що таке вірність і як потрібно правильно любити.

Вірність Батьківщині – ще одна важлива тема в літературі. Петро Гриньов, герой повісті «Капітанська дочка» А. С. Пушкіна готовий навіть загинути за Батьківщину, бо дав таку клятву. Його не лякає ні смерть, ні можливі каліцтва. Він, на відміну від Швабрина, навіть не може уявити ситуацію, коли б він наважився перейти на бік ворога. Для мене такий вчинок – це вершина вірності своєму народу і своїй країні. Можна навіть сказати, що, змінюючи Батьківщині, людина зраджує себе, свою родину, свої принципи і почуття.

Не змінювати свого слова в будь-яких ситуаціях – це справжнісіньке прояв порядності людини. Особливо, якщо ця сама вірність завдає людям страждання, але незважаючи на це вони не відмовляються від своїх обіцянок. Сьогодні не кожна людина на це здатна. Моя позиція – не давати марних обіцянок, щоб не підводити себе та інших людей. Тільки так можна залишитися вірним своєму слову.