Потрібно бути вірним самому собі?

Що означає бути вірним? Мені здається, це значить бути постійним у своїх вчинках, слідувати своєму обов’язку і не відступати від задуманого. Вірність – це основа моральної людини. Залишатися вірним самому собі – це не відступати від своїх принципів, ні в яких ситуаціях. Звичайно, людина дорослішає, і його погляди на життя змінюються. Але життєві установки, як правило, йдуть з сім’ї. Батьки закладають у дитини ті принципи, якими він буде слідувати все життя. Бути вірним самому собі – значить ні на крок не відступати від своєї моральності. Ось чому я вважаю, що потрібно бути вірним самому собі.

Прикладом вірності не тільки своєму чоловіку, але і самій собі є Тетяна Ларіна, героїня роману А. С. Пушкіна «Євгеній Онєгін». Дівчина виходить заміж за нелюба, незважаючи на те, що в її душі жевріє високі почуття до Онєгіна. Вона не може піддатися емоціям і зрадити чоловіка, тому що такий вчинок суперечить її сутності. Тільки за це Тетяна викликає у читачів захоплення і повагу, тому що вона змогла закрити любов у своєму серці і залишилася вірною, перш за все, самій собі.

Протиставити Тетяні можна Катерину з п’єси Островського «Гроза». Дівчина змінила не тільки своєму чоловіку, але й собі. Зрада підкосила її, тому молодій жінці довелося здійснити не менш тяжкий гріх – самогубство: життя обтяжувала її. Навіть якщо б чоловік Катерини простив її, вона все одно не змогла б жити, тому що вона зрадила не тільки його, але і себе. Героїню цього твору можна зрозуміти, але не можна виправдати. Вона свідомо пішла на зраду, а коли усвідомила по-справжньому, що створила, зважилася на ще більший гріх. Островський говорить нам, що людина схильний здійснювати різного роду помилки, і за них доводиться платити. Катерина поплатилася за зраду своїм життям.

Проаналізувавши ці два приклади, я переконалася, що завжди і у всьому залишатися вірним самому собі. Сприйняття і ставлення до людей змінюються, а базові принципи залишаються незмінними протягом багатьох століть. Якби Катерина неухильно слідувала розуму, а не палким почуттям, біди можна було б уникнути.

Кожен сам вибирає свій шлях в житті, іноді це трапляється методом проб і помилок. Я впевнена, що досвід героїв літературних творів – це підказка читачам, як діяти в подібних ситуаціях і до чого це може призвести.