Як повязане поняття доброта з чуйністю?

Що таке доброта? Це, перш за все, шанобливе ставлення до всього живого, прагнення допомогти нужденним і зробити щось хороше для інших людей, і не вимагати за таке ставлення нічого взамін. Чуйність я вважаю рідною сестрою доброти. Ці дві якості йдуть рука об руку. Неможливо уявити доброго людини, у якого немає ні краплі чуйності. У поняття чуйність я вкладаю вміння співпереживати і надавати моральну підтримку. Бути добрим і чуйним людиною дуже складно, тому що люди зазвичай користуються добротою іншої людини в своїх цілях.

В літературі тему доброти можна назвати «вічного». Для прикладу чуйну і добру людину, яка прагне допомагати іншим, можна взяти героїню роману «Злочин і покарання» Соню Мармеладову. Родина дівчини не зовсім благополучна: батько п’є і ніде не працює, дітей мачухи потрібно якось прогодувати. Сонечка вирішується на принизливу для будь-якої жінки роботу: торгівлю своїм тілом. Багато людей зможуть пожертвувати своїм тілом і душею заради благополуччя нерідний матері та батька, який не цінує своїх дітей?

Соня Мармеладова напрочуд добра і чуйна людина, адже вона всіма силами намагається допомогти своїй родині. Коли героїня зустрічає Раскольникова і дізнається про його трагедії, вона навіть не засуджує злочинця. Вона розуміє, що була причина для його здійснення. Дівчина поділяє біль Родіона, цією підтримкою вона рятує його душу. Випробування співчуттям дівчина проходить, тому ми і називаємо її добрим і чуйним персонажем.

Прикладом чуйної людини є Юшка з однойменного оповідання Платонова. Над цим героєм всі знущаються, але він не втрачає доброту своєї душі. Він жертвує собою, нічого не їсть, тільки п’є воду. У Юшки є прийомна дочка, яку він витрачав свої останні гроші. Люди не хотіли бачити в ньому добру душу, але Юшка реалізовує себе допомоги бідній дівчинці. Добро породжує добро. Юшкіна дочка обрала для себе саму добру і чуйну професію у світі. Вона стала лікарем. Багато в чому на вибір її професії вплинув прийомний батько. Дівчина не хотіла, щоб такі люди, як Юшка, вмирали від хвороб.

Доброта і чуйність не існують один без одного. Я б навіть назвала ці слова синонімами. Адже вони обидва означають нескінченну любов і доброту до всього навколишнього. Зло приречена на програш, коли існують добрі і чуйні люди. Краще самому бути такою людиною. Це ж величезне задоволення – отримувати радість від кожного прожитого дня, тому що ти допоміг якій-небудь людині. Чуйні люди завжди вислухають, іноді цього достатньо. Мені б хотілося, щоб у кожного з нас такі якості, як доброта і чуйність, стояли на першому місці.