Околиці мого міста

Моє місто Ішим, розташований на півдні Тюменської області, оточений полями, лісами, пагорбами та озерами. В озерах риба ще водиться, хоча не в такій кількості, як у 18 столітті. Та й живності в лісах стало менше через браконьєрської діяльності.

Вся Тюменська область розкинулося на рівнині, але подекуди зустрічаються сопки, подекуди є височини. Берег річки Ішим в заміській зоні утворює ланцюг «гір». Її називають Ишимскими горбами.

Ці горби цікаві не тільки туристам, але і вченим. В цих красивих місцях можна знайти дуже рідкісні рослини. Один з горбів має романтичну назву — гора Любові. Традиційно сюди приїжджають весільні кортежі, щоб молоді зійшли на вершину і загадали бажання. Гора Любові представляє інтерес і для археологів. На цьому місці велися розкопки, і було виявлено поселення древнього народу — сарматів.

Рослинний світ цього пам’ятника природи включає понад двохсот рослин, що відносяться до виду вищих. На жаль, екологічна безграмотність населення завдає шкоди цінної флори гори Любові. Часте відвідування її молодятами і туристами призводить до невеселих результатів: столочена трава, сліди від вогнищ, сміття після пікніків.

У ланцюги горбів відома і Кучумова гора, що височіє на правобережжі річки Ішим. Ландшафт її збережений у первісному вигляді. Флора і фауна гори дуже різноманітна, є рідкісні рослини і види комах. Туристів це місце приваблює тим, що з її висоти відкривається панорамний огляд річки Ішим з лугами та долинами до горизонту. Гора названа по імені хана Кучума. Він часто навідувався сюди до дружини, тут було її житло. Єрмак здобув перемогу над Кучумом, але його ім’я збереглося в цьому топонім.

Ишимские горби змикаються з Синицинским бором, поруч з яким стоїть село Синіцина. Цей сосновий ліс вважається реліктовим, тут можна знайти рідкісні види рослин, в тому числі — папороті. З 1968 року Синицынский бор є пам’ятником природи. В лісі, дуже чисте повітря, оздоровчі джерела, тому на території бору облаштовані санаторні дитячі табори, санаторій, дитячий туберкульозний диспансер та бази відпочинку. Серед них особливо популярна у відпочиваючих «Лісова казка». База розташована на березі річки, над річкою підносяться Ишимские бугри. Тут гарні краєвиди, цікаві прогулянки, якісне обслуговування.

Ще одні пам’ятник природи в приміській зоні Ішим — Народний парк. Статус охоронюваного пам’ятника він отримав тільки в 2012 році. Це надпойменная тераса, на яку у 1962 та 1963 роках висади більше трьохсот тисяч дерев і чагарників. Територія ця з усіх боків оточена водою, і студентів і школярів переправляли на човнах, щоб вони висаджували сосни, клени, тополі.

І тепер це прекрасний лісовий масив, де навіть є червонокнижні види рослин. Найбільше тут сосен, ліс здалеку здається блакитним. У 80-х роках юннати заселили в парк білок-телеуток, де вони успішно прижилися. Взагалі рослинний і тваринний світ лісопарку різноманітний, і тут є чим зайнятися біологам.

Такі основні пам’ятки околиць мого міста.