Що значить бути чуйним?

Чуйність цінувалася в суспільстві у всі часи. Всі знають, наприклад, матір Терезу, яка стала всесвітньо відомою завдяки цій рисі характеру. Але кожен розуміє це по-своєму. Для когось бути чуйним – значить допомагати іншій людині в скрутну хвилину, або бути доброзичливою і привітною людиною. З кожним днем чуйних людей стає все менше. Споживче суспільство поступово викреслює цю благородну якість. Зараз мало молодих людей будуть допомагати, витрачати свій час і сили заради іншої людини, не вимагаючи нічого натомість. Чуйні люди – це вимираючий вид в нашому сьогоднішньому суспільстві.

Чуйність – «ідеальне якість». Особистість з такою рисою характеру дуже прониклива. Такі люди можуть без будь-яких натяків, тільки по очах, визначити душевний стан людини, вони не торкаються особистих тем, які можуть поранити особу або зачепити за живе. Часто чуйні люди жертвують своїм особистим життям, у них немає сім’ї і дітей, тому що у них немає на це часу. Вони живуть тільки для інших і присвячують їм життя.

В літературі письменники оспівували чуйність і наділяли цим прекрасним якістю своїх персонажів. В романі Л. Н. Толстого «Війна і мир» зразком чуйності показана Наташа Ростова. Її ставлення до пораненим солдатам, коли вона жертвує своїми возами заради тих, хто борються за Батьківщину. Вона чудово розуміє, що ніхто, крім неї, цього не зробить за велінням серця, особливо дами з аристократичних сімей. Вони б просто не звернули увагу на нужденних і поїхали б по своїх справах.

Ще Ф. М. Достоєвський у романі «Злочин і покарання» показує чуйність Родіона Раскольникова, як він допомагає Сонечки Мармеладовой, не кидає її в скрутну хвилину, не засуджує її вчинки і приймає цю нещасну дівчину такою, яка вона є.

Письменники, поети і люди «слова» оспівували і заохочували найкращі людські якості. Серед них червоною ниткою проходить і чуйність. Завдяки цій рисі характеру стає легше жити і радіти життю. Адже людина знає, що йому хтось допоможе, підтримає його і зрозуміє. І він може робити те ж саме. У сучасному світі, мабуть, не вистачає цієї якості. Індивідуальність, егоїзм і жадібність витісняють чуйність як благородну рису людини. Сьогодні залишається сподіватися, що в суспільстві є люди, які чуйні і не байдужі до чужої біди або радості.