Порівняльна характеристика Липочки і Митрофанушки

Липочка або Олімпіада – другорядний герой п’єси Островського «Свої люди – поквитаємось!». Вона дочка Большова, який вже багато років працює у сфері торгівлі. Їй майже дев’ятнадцять і вона хоче бути дворянкою. Для цього батьки найняли для неї вчителів, які навчали її французької мови, гри на фортепіано, танців.

Липочка вважає, що з її статусом не належить виходити заміж за свого вчителя, тобто за прислугу. Вона хотіла бачити свого чоловіка красивим і багатим, зовсім не замислювалася про риси характеру, не шукала спільних інтересів. Її не хвилювало його душу, внутрішній стан оболонки.

Стосунки з мамою в неї напружені. Олімпіада дозволяє грубити Аграфені, а та соромить її за таку зневажливу поведінку. Їх діалоги неприємні оці. У відношенні з іншими вона проста, дурна і жадібна дівчина. Батьки самі винні, вони балують доньку у всю, ось вона звикла, що все їй повинні, зобов’язані виконувати її побажання.

Незважаючи на всі старання з боку батьків, Липочка залишає батька в біді, коли він стає банкрутом. Стає на сторону чоловіка, який і привів до краху її сім’ю. Її мрія здійснилася – вона покидає рідну домівку, залишаю сім’ю в розрусі. Хіба так роблять діти? Не повинні вони допомагати батькам? Підтримувати їх і цінувати за все те добро, яке вони зробили.

Митрофанушка – головний герой комедії Фонвізіна «Недоросль», підліток п’ятнадцяти років зроду. Син заможних поміщиків Простаковых. Батько душі в ньому не чає і наділяє його якостями, якими син не має. Називаючи його то розумним, то розумним. Батьки досі вважають його дитям. Саме тому він розпещений і зніжений. Нянькаются з ним і потурають всім його примхам.

Митрофан зростає матушкиным сином, і навіть, коли уві сні він чує, як мати б’є батька, то шкодує мати, що вона вже втомилася бити батька, витратила багато сил. Тим самим, він не поважає батька, не сприймає його як главу сім’ї і не ставить його в життєвий приклад.

Життєві позиції Митрофанушки незрозумілі читачеві, він викликає почуття огиди і презирства, а може навіть і жалості. Гідною людиною він точно не стане.

Митрофан ображає і нешанобливо ставиться до прислуги, вчителям, все це завдяки його розбещеності, він вважає, що йому все дозволено. Така поведінка характеризує його як некультурну, невоспітанного людини. Вчителі вважають його недієздатним, дурним, бездушною людиною, ледарем, бездарним. Внаслідок своїх невдач в навчанні він ще і неосвічений. Всі батьківські сили і кошти витрачені даремно.

У 15 років, Митрофанушка вже хоче одружитися. Назва комедії «Недоросток» одним словом визначає Митрофана, як людини. Значить, що він не доріс до людини, недолюдина.

Подібності цих героїв в тому, що завдяки такому вихованню у них, вони зросли неписьменними, скупими, егоїстичними і грубими. Батьки дали життя, найняли вчителів, виконують їхні забаганки, але почуття подяки у них немає. Також як і почуття поваги, вони дозволяють собі принижувати своїх вчителів і прислугу, які протягом кількох років нічому так і не навчили. Все тому, що вони ліниві за своєю природою і змін в них не буде ніколи. Їх влаштовує своє життя, точніше існування за чужий рахунок, вони непридатні ні до чого, тільки як до користування благами, які створені оточуючими їх людьми. Вони намагаються швидше вирватися з отчого дому, щоб почати нове життя, без прискіпливих вчителів. Вони не можуть самореалізуватися і вдосконалюватися. На жаль, вони ніколи не виростуть, не стануть особистостями.

Порівнюючи Липочку і Митрофанушку, ми можемо зробити висновок – це люди одного типажу без проблиску на світле майбутнє.