Чи може хто-небудь замінити батьків?

Батьки – ті люди, що знаходяться поруч зі своїми дітьми всю їх дитинство і юність. Вони вкладають в нас найкраще, що є в цьому світі: доброту, турботу, вчать бути чуйними та уважними. Вони підтримують нас у будь-яких починаннях, люблять всупереч всьому. Дуже складно уявити, що десь у цьому світі цих двох найрідніших людей може хто-небудь замінити.

Підлітки, наприклад, прагнуть як можна швидше відректися від батьків і вважають, що їхні друзі набагато важливіше і розумніші. В силу свого віку молоді люди не розуміють, що поки є батьки, діти залишаться дітьми.

Хто може замінити батьків? Якщо мислити ідеально, то ніхто. Але в житті буває так, що чужі люди, всім серцем полюбили чужої дитини, можуть стати справжніми батьками.

Як мені здається, в російській літературі особливо видно цей конфлікт між батьками і дітьми у романі «Батьки і діти» Тургенєва. Базарів заперечує все, навіть святу любов своїх «старих». Він вважає підвалини батьків глибоко застарілими. Хто замінив йому батьків? Медицина займає головне місце в його житті, але все-таки вона не його покликання. Він не може знайти себе, метається. Як би він не заперечував батьків, все одно він не може знайти їм заміну. Розуміє це Євген занадто пізно. Вже незадовго до своєї смерті, він повертається в батьківський дім і розуміє, що був неправий. Не все в цьому світі можна заперечувати: є непорушні речі, як батьківська любов.

Протиставити Базаровым можна Миколи Петровича Кірсанова і його сина. Батько всіма силами старається брати участь у вихованні змужнілого сина, не хоче, щоб його дитина знайшов собі іншу компанію і відсунув старого на другий план. Але що з цього вийшло? Аркадій не вміє жити за власними принципами. На нього постійно впливає Базарів, батько, Катя і Одинцова. Аркадій живе чужим розумом. Він не може придумати яку-небудь неймовірну ідею, піддатися духу авантюризму. Він просто пливе за течією.

В «Батьків і дітей» протиставлені дві сім’ї. Базаровы – приклад того, що станеться, якщо відкинути батьків, а Кирсановы показують, що трапляється, якщо не мати своєї власної думки і жити за вказівкою батьків або друзів. Тургенєв хотів, на мою думку, показати читачам, що не можна кидатися в крайності. Важливо знайти золоту середину: ніхто не може замінити батьків, але навіть ці люди можуть помилятися і чинити неправильно.

Кожен повинен навчитися жити в злагоді з самим собою і по можливості прислухатися до порад старших і мудрих людей. Друзі – це зазвичай ровесники, їм не вистачає досвіду. А батьки – досвідчені люди, але їм не вистачає безпечності та авантюризму. Весь конфлікт життя будується на цьому. Важливо не кидатися з крайності в крайність, а взяти тільки кращі якості від друзів і батьків, тому що цим людям ми небайдужі, і вони бажають нам тільки добра.