Яке ставлення дорослих до Юшці? (за оповіданням Платонова «Юшка»)

«Юшка» – розповідь Андрія Платонова, в заголовку якого стоїть ім’я головного героя. Автор на сторінках свого творіння піднімає моральні проблеми милосердя та жорстокості, агресії людей по відношенню до того, хто на них не схожий. Письменник показує узагальнений образ всього населення містечка, менталітет городян, ображаючих доброго нешкідливого чоловіка.

Юшка – помічник коваля, рано постарілий чоловік сорока років. Він виснажений не тільки важкою працею, але і хворобою. Справжнє ім’я головного героя – Юхим Дмитрович, та тільки його вже ніхто не пам’ятає, все кличуть помічника коваля просто Юшкою. Чоловік працює з дня у день: носить в кузню воду, вугілля і пісок, роздмухує хутра, так і просто виконує найрізноманітніші доручення. Живе він на кухні у господаря кузні. Чоловік у всьому себе обмежує: не п’є чаю з цукром, не купує собі нового одягу, їсть те, що пригостить його хазяйська дочка Даша. Всі зароблені гроші він відкладає на навчання сирітки, своєї прийомної дочки.

Населення містечка відноситься до Юшці з глузуванням. Їм не зрозумілий цей чоловік. Нерідко дорослі люди принижують головного героя і навіть б’ють його. Вони виміщають на людину, яка не зможе відповісти і дати здачі, всю злість, агресію, роздратування невдалого дня. Юшка усе терпить, не відповідає злом на зло. По своїй наївності він вважає, що люди його люблять, та просто не знають, як це висловити.

Ображають Юшку навіть діти. Бачачи поведінку дорослих і знаючи, що їм нічого за це не буде, вони обкидывают йде додому помічника коваля сухими гілочками, грудками землі, іншим сміттям. Дітей забавляє той факт, що Юшка їх не лає, не ганяється за ними, він просто мовчить і йде далі своєю дорогою. Діти намагаються штовхнути його сильніше, щоб переконатися ,що він живий, розворушити, змусити відреагувати на них. Але цього не відбувається.

По-доброму ставиться до Юшці хазяйська дочка, вона годує чоловіка супами і кашею, а також часто приводить додому після чергової бійки, в якій він опинився крім свого бажання. Але навіть ця мила дівчина не розуміє, для чого Юшка живе, до чого таке життя? В серцях, бачачи такі приниження і страждання, вона навіть бажає головному герою смерті. І Юшка в кінцевому підсумку гине від рук п’яного перехожого, сильно штовхнув його в хвору груди.

Тепер більше немає цього нешкідливого чоловіка, боязкого і тихого, який живе у злагоді з самим собою і навколишньою природою. Тепер не на комусь зганяти злість і напруга. І люди згадують Юшку. Виявляється, вони його по-своєму любили, а тепер без нього самотньо і порожньо.

Проходить час, і населення містечка, звичайно, забуває, що був колись такий ось Юшка, жив серед них. Але все ж пам’ять про героя зберігається. Як? Все просто: в містечко приїжджає прийомна донька Юхима Дмитровича. Завдяки Юшці вона вивчилася на лікаря і тепер невтомно лікує хворих на сухоти. Чиста і добра дівчина продовжує шлях свого названого батька. Її запізніла подяку Юшці виливається в турботу про хворих людей.