Аналіз вірші Юнни Моріц «Пісенька про казку»

Школа прагне привчити дітей бачити реальність, і не звертати уваги на фантазії. З кожним роком навчальна програма акцентує увагу на реалізмі, в програмі зменшується простір для розкриття творчого потенціалу. Для вчителів головне вчасно встигнути подати матеріал, а для нас, учнів, засвоїти його. За всім цим криється велика проблема, яка, на перший погляд, здається, досить простий і несерйозної – це творчий розвиток. Відкриваючи підручник, починаєш помічати, що більша частина його обсягу зосереджена на оповіданнях і повістях про реальне життя, менше часу приділяють казках, фантастиці. Це сумно.

Юнна Моріц, швидше за все, теж помітила значне зменшення значущості казки для учнів. Це чітко простежується в її невеликому вірші «Пісенька про казку». З боку можна подумати, що автор постаралася показати світ трішки яскравіше. Кожна рядок створює образ в голові дітей, який уособлює казку. Для кожного він свій, для мене це була Червона Шапочка з милою посмішкою на обличчі.

«Пісенька про казку» змогла розкрити тему значення казки в житті дитини. Іноді для цього не вистачає сторінок в зошиті. Юнна Моріц подала просту думку: казки потрібні всім і завжди. В них дитина може побачити ті фарби і тепло, яких немає у цьому світі. Немає у світі людини, який зміг би прожити без казок. В них криються перші бажання людини, перша любов і перешкоди. Школярам найпростіше засвоювати вічні цінності, як добро і зло, життя і смерть через спрощене решето казки.

Головною ідеєю цього чудового творіння виступає казка, як невід’ємна і обов’язкова складова життя кожної людини. Через метод пожвавлення казки, наділення її характером легко проглядається тонка лінія, того, що для неї завжди є місце в сучасному світі. Це найкраще видно в рядках:

«Казка – умніца і краса,

Їй всюди шлях відкритий».

Автор змогла в декількох рядках описати казку, як якогось героя, який завжди присутній в реальному житті, але ніколи не помічається.

На перший погляд можна сказати, що у вірші присутній тільки один герой – Казка. Так, вона вважається головним персонажем. З шикарно описаний характер. Для багатьох письменників розкриття персонажа може зайняти кілька десятків сторінок тексту. Юнна Моріц змогла створити чудовий, а найголовніше, цілісний характер головного героя. Присутні яскраві риси характеру, описується відношення до наближеним. Також є невеликі натяки на світогляд, найбільше це стосується рядків:

«У казці сонечко горить,

Справедливість у ній панує!»

Ми бачимо, що у Казки, як персонажа, є певні моральні підвалини.

Не можна не згадати і другого діючого героя цієї поезії, а саме оповідача. Адже ми дізнаємося про життя казки не від першої особи, нам розповідають. Легко помітити, як герой захоплюється різноманітністю фарб і квітів, з яких складається життя Казки. Оповідач порівнює головного персонажа з одним, це чітко простежується в рядку:

«Ух, за мною і за тобою,

Казки бігають юрбою!»

Вірш, з першого погляду, схоже на простий дитячий осколок творчості. Якщо трохи заглибитися в його смислове ядро, що стане ясно, що Юнна Моріц призначала свою «Пісеньку про казку» дорослим, який забули, що у світі є багато чого, а не тільки робота.