Твір на тему: «Хочу» і «Треба»

Слова «хочу» і «треба» немов складають противагу одна одній. Від народження наше невгамовне «хочу» урезонивается суворим «треба». Ми нерідко стаємо перед вибором: піти за власним бажанням або робити те, що повинно. І благо, якщо ми виберемо друге. А якщо вчинимо по своєму бажанню, то потім доведеться пошкодувати. Не дарма кажуть: «Роби, що повинен, і будь що буде».

З самого дитинства нам дають зрозуміти, що не завжди можна отримати бажане. Ось ти хнычешь, випрошуючи у мами смачне морозиво в спекотний літній день. Але мама непохитна у відмову, тому що у тебе нещодавно була ангіна, і загроза твоєму здоров’ю переважує все жалібні прохання. А ти, можливо, вперше зіткнувся з тим, що твоє «хочу морозива» зустріло опір, а «треба полоскати горло настоєм календули» встало перед тобою з усією невідворотністю.

Ти стаєш старшим, і вже тобі хочеться не тільки морозива і цукерок. І знову протистоять «хочу» і «треба», нерідко зі сльозами і криками. Тобі хочеться піти погуляти з друзями, поганяти на велосипеді, а замість цього постає необхідність допомагати бабусі на городі, точніше робити на грядках буквально все, тому що у бабусі спину перетнуло. Це нудно, нецікаво, і не потрібні тобі всякі огірки, цибулю, кріп і інша зелень. І все-таки ти йдеш і робиш те, що треба, інакше як потім бабусі в очі дивитися?

Ти стаєш цілком свідомим чотирнадцятирічним підлітком. Ти вже думаєш про майбутнє. Ти вже розумієш, що робити як треба, а не як хочеться, заслуговує більшої поваги. Від тебе вимагається вже більше, ніж від десятирічного. Добре, якщо тобі подобається ставати дорослим, подобається відповідальність, тоді ти не будеш інфантильним рабом своїх бажань, і з тебе вийде щось путнє.

У тебе є мрія стати лікарем або військовим інженером, але ти розумієш, що для цього треба добре вчитися, гідно закінчити школу. У цьому випадку «хочу ще погуляти» і «не хочу в школу» доведеться забути. Вступають в силу «треба готуватися», «треба вчити», «треба встати раніше». І це на догоду мрії, головному бажанням. Так своєрідно часом взаємодіють «хочу» і «треба».

Ще ми часто повинні стримувати свої бажання, якщо вони можуть заподіяти комусь шкоду. Наприклад, ти хочеш кошеня, а у твоєї молодшої сестри алергія на котячу шерсть. Так що доведеться почекати до тих пір, поки ти станеш жити окремо.

Бажання («хочу») і обставини («треба») часто не збігаються, людині в процесі дорослішання доводиться дисциплінувати себе. В іншому випадку він стає безвольною особистістю.